Справа Шеремета: з Антоненка зняли браслет, усім підозрюваним продовжили запобіжний захід

Справа Шеремета: з Антоненка зняли браслет, усім підозрюваним продовжили запобіжний захід

Доповнено
Справа Шеремета: з Антоненка зняли браслет, усім підозрюваним продовжили запобіжний захід

Шевченківський районний суд Києва продовжив запобіжний захід підозрюваним у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета — дитячій кардіохірургині і волонтерці Юлії Кузьменко, військовій медсестрі Яні Дугарь і ветерану АТО, військовослужбовцю Андрію Антоненку. Запобіжний продовжили на два місяці до 24 лютого.

Під час судового засідання прокурор Михайло Тішин заявив, що свідки, потерпілі та інші учасники кримінального провадження ще не допитані. Прокуратура наполягала на продовженні Антоненку запобіжного у вигляді домашнього арешту із застосуванням електронного засобу контролю та забороні залишати місце проживання у період з 23:00 по 6:00 строком на два місяці.

"Відносно обвинуваченого Антоненка продовжують існувати ризики переховування від суду, ризик незаконного впливу на свідків, потерпілих, експертів та спеціалістів у цьому кримінальному провадженні. Я вважаю, що такий запобіжний захід як домашній арешт із покладенням додаткових обов'язків на даний час є єдиним запобіжним заходом, який забезпечить належну процесуальну поведінку обвинуваченого Антоненка", — заявив прокурор.

Суд частково задовольнив клопотання прокурора, Антоненку лишили запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту, але без електронного браслета.

Аналогічні вимоги висунула сторона звинувачення й щодо Юлії Кузьменко. Яні Дугарь прокурор вимагав продовжити строк дії додаткових обов'язків на 2 місяці — а саме: повідомляти про зміну місця проживання та засобів зв'язку, прибувати за кожною вимогою до суду, здати на зберігання суду закордонний паспорт.

Читайте також: Два роки від затримання фігурантів справи Шеремета. Як живуть сьогодні Антоненко, Кузьменко, Дугарь

Суд задовольнив вимоги сторони звинувачення. Утім, адвокат Віталій Галенченко переконаний, що не було підстав для задоволення клопотання прокурора: "Насправді ті ризики, про які згадував прокурор, вони повторювалися кожен раз, починаючи з дня повідомлення про підозру. Сторона захисту вітала б зміну запобіжного захисту на менш суворий — а саме покласти особисті зобов'язання на Антоненка, саме повідомляти про зміну місця поживання і місця роботи. Окрім того, у своєму клопотанні ми зазначаємо про обставини, які мають значення, якщо суд вирішить, що передчасно змінювати запобіжний захід. Родина Антоненків планує переїхати. Прохання було б врахувати цю обставину, що місця проживання буде змінено".

Ще один захисник Станіслав Кулик додав, що 5 осіб заявили клопотання про взяття на поруки Антоненка.

Наступне засідання суду відбудеться 21 січня.

Що відомо

  • Український журналіст білоруського походження Павло Шеремет загинув у 2016 році внаслідок вибуху авто.
  • 12 грудня 2019 року на брифінгу поліція назвала підозрюваних у його вбивстві. Це лідер гурту Riffmaster, військовий Андрій Антоненко, кардіохірургиня та волонтерка Юлія Кузьменко та військова медсестра Яна Дугарь.
  • У ході слідства слідчі змінили підозру Юлії Кузьменко, Андрію Антоненку та Яні Дугарь, прибравши з переліку мотивів "ультранаціоналістичні ідеї" та "велич арійської раси".
  • 4 січня опозиційна організація "Білоруський народний трибунал" і європейське видання EUobserver оприлюднили аудіозаписи, на яких начебто посадовці КДБ Білорусі обговорюють усунення політичних опонентів, зокрема журналіста Павла Шеремета. За даними журналістів, запис датований 11 квітня 2012 року, а розповсюдив його та надіслав для розслідування в Україну і Брюссель колишній співробітник білоруського спецназу Ігор Макар.
  • 19 січня слідчі Національної поліції України допитали колишнього співробітника спецслужб Білорусі Ігоря Макара, який оприлюднив записи розмов про вбивство Павла Шеремета.
  • Шевченківській районний суд Києва відмовив адвокатам обвинувачених у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета у допитах президента Володимира Зеленського, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова і двох колишніх генпрокурорів — Юрія Луценка та Руслана Рябошапки.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Вибір редакції

На початок