Поліція допитала свідка, який оприлюднив записи КДБ Білорусі про Шеремета

Поліція допитала свідка, який оприлюднив записи КДБ Білорусі про Шеремета

Поліція допитала свідка, який оприлюднив записи КДБ Білорусі про Шеремета
svaboda.org

Слідчі Національної поліції України допитали колишнього співробітника спецслужб Білорусі Ігоря Макара, який оприлюднив записи розмов про вбивство Павла Шеремета.

Про це повідомила пресслужба МВС.

"Для отримання додаткової інформації, яка допоможе вийти на слід замовників зухвалого вбивства Павла Шеремета у середмісті столиці України, слідчі Нацполіції допитали чоловіка, котрий передав для опублікування вищевказані аудіозаписи. Він має процесуальний статус свідка", – йдеться у повідомленні.

Представники національної поліції наголосили, що під час допиту свідок надав слідчим інформацію, котра може суттєво пришвидшити процес встановлення замовників та обставин підготовки підриву Павла Шеремета. Наразі поліцейські перевіряють отримані дані. Аудіозапис направлений на фоноскопічну експертизу.

Крім того, працівники Нацполіції підготували клопотання про надання міжнародної правової допомоги на проведення додаткових слідчих дій на території держав, пов’язаних з оприлюдненим аудіозаписом.

Особистість свідка

Громадянин Білорусі Ігор Макар, колишній заступник командира бойової групи "Алмаз", представник Білоруського народного трибуналу, заявив у інтерв'ю білоруській редакції Радіо "Свобода", що, в середині січна 2021 року він прибув до Києва, аби дати показання в якості свідка у справі Шеремета та передати оригінали записів на експертизу до українських правоохоронних органів.

Свідок наголосив, що у розмові з поліцейськими надав значно більше інформації, аніж було оприлюднено в ЗМІ.

"На мій погляд, я привів достатньо підстав, щоб стверджувати, що білоруські спецслужби мають якесь відношення до наказу про вбивство Павла Шеремета. Я дав українській стороні набагато більше інформації, ніж опублікував в ЗМІ. Я не публікував це, тому що деяким людям загрожувала небезпека", – розповів Ігор Макар.

Що відомо

  • Український журналіст білоруського походження Павло Шеремет загинув у 2016 році внаслідок вибуху авто.
  • 12 грудня 2019 року на брифінгу поліція назвала підозрюваних у його вбивстві. Це лідер гурту Riffmaster, військовий Андрій Антоненко, кардіохірургиня та волонтерка Юлія Кузьменко та військова медсестра Яна Дугарь.
  • Станом на грудень 2020 року Шевченківський суд Києва залишив без змін на 60 діб запобіжні заходи підозрюваних у справі вбивства журналіста Павла Шеремета Андрія Антоненка, Юлії Кузьменко та Яни Дугарь.
  • 4 січня опозиційна організація "Білоруський народний трибунал" і європейське видання EUobserver оприлюднили аудіозаписи, на яких начебто посадовці КДБ Білорусі обговорюють усунення політичних опонентів, зокрема журналіста Павла Шеремета. За даними журналістів, запис датований 11 квітня 2012 року, а розповсюдив його та надіслав для розслідування в Україну і Брюссель колишній співробітник білоруського спецназу Ігор Макар.
На початок