Після вибуху. Чи придатний будинок в Новій Одесі для проживання — висновки експертів

Після вибуху. Чи придатний будинок в Новій Одесі для проживання — висновки експертів

Після вибуху. Чи придатний будинок в Новій Одесі для проживання — висновки експертів
Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

У Новій Одесі представники товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-дослідний центр (НДЦ) будівельної експертизи та проєктування" провели обстеження технічного стану будівельних конструкцій житлового будинку на вул. Бузька, 47 після вибуху. Станом на 23 грудня за результатами перевірки перший під’їзд житлового будинку не придатний для проживання та підлягає демонтажу.

Про це кореспондентам Суспільного розповів заступник голови міста Нова Одеса Ігор Журба.

"Обстеження виконало товариство з обмеженою відповідальністю "НДЦ будівельної експертизи та проєктування" відповідно до договору від 14.12.2021 року. Дослідження на предмет наявності тріщин та мікротріщин пошкодженого вибухом будинку відбувалось і візуально, і спеціальним 3-D сканером", — розповів Ігор Журба.

Відповідно до технічного звіту "Про обстеження технічного стану будівельних конструкцій житлового будинку після вибуху" було встановлено, що перший під’їзд житлового будинку не придатний для проживання та підлягає демонтажу.

Квартири №11, 13, 15, 17, 19 другого під’їзду будуть придатними для проживання після проведення аварійно-відновлювальних робіт, тобто після демонтажу конструкцій першого під’їзду та укріплення стіни.

"На демонтаж першого під’їзду та ремонт квартир другого під’їзду необхідно близько чотирьох мільйонів гривень. Наразі більш детально прораховується проєктна документація. Це демонтаж, розборка, першого під’їзду, укріплення та утеплення стінки другого під’їзду", — розповів Ігор Журба.

Технічний стан конструкцій всіх інших квартир другого та третього під’їздів у задовільному стані, помешкання придатні для проживання. За словами Юрія Журби, станом на 23 грудня відбувається підключення газопостачання третього під’їзду. Газопостачання другого під’їзду буде відновлюватись лише у правому стояку.

"Для відновлення житлового будинку потрібно розробити проєкт з відновлення основних будівельних конструкцій — опорних стін. При виконанні робіт (з демонтажу першого під'їзду та відновлення іншого під'їзду) при виявленні раніше прихованих не зафіксованих пошкоджень, деформацій, обов'язково звернутися до спеціалізованої організації для вживання додаткових заходів", — йдеться у документі з висновками за результатами обстеження.

Вибух у Новій Одесі. Перший під’їзд житлового будинку не придатний для проживання
Висновки за результатами обстеження будівлі. Фото: Новоодеська міська рада

"Огорожу навколо першого під’їзду поставили у борг, тому, що там ходять люди, діти, а стінка може обвалитися. Ми все загородили, як вказала ця проєктна організація", — сказав Ігор Журба.

Після обрахунку обсягу робіт та загальної суми об’являть тендер.

"Якщо не зможемо зібрати потрібну суму – звернемось до держави. Поки звернулися до обласної влади, чекаємо на відповідь", — розповів Ігор Журба.

Що відомо

  • 27 листопада о 9:20 у місті Нова Одеса в п’ятиповерховому житловому будинку стався вибух (попередньо побутового газу), були зруйновані дві квартири на четвертому та дві квартири на п'ятому поверсі.
  • За вісім хвилин після вибуху в Новій Одесі аварійна бригада "Миколаївгазу" приїхала на місце події та перекрила газопостачання на будинок за адресою Бузька, 47. Фахівці підприємства встановили заглушку, оскільки була загроза подальшого руйнування будівлі. Про це кореспондентам Суспільного розпочала начальниця управління зовнішніх комунікацій Акціонерного товариства "Миколаївгаз" Еліна Луцкевич.
  • 29 листопада в Новоодеській міськраді збирали одяг та продукти для постраждалих, а на місці вибуху працювали комунальники над ліквідацією наслідків.
  • Станом на четверте грудня 2021 року зроблені експертизи будинку, мешканці чекають на висновки фахівців.
  • За фактом вибуху поліція відкрила кримінальне провадження за ч. 2 ст. 270 Кримінального кодексу України "Порушення встановлених законодавством вимог пожежної або техногенної безпеки, що спричинило загибель людей". Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від трьох до восьми років.
  • Небезпечну подію, пов'язану з вибухом побутового газу в багатоквартирному житловому будинку в місті Нова Одеса, попередньо класифікували як надзвичайну ситуацію техногенного характеру, місцевого рівня.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

На початок