Тиждень після вибуху в будинку на Миколаївщині. Як живуть люди та чи планують повертатися до квартир

Тиждень після вибуху в будинку на Миколаївщині. Як живуть люди та чи планують повертатися до квартир

Тиждень після вибуху в будинку на Миколаївщині. Як живуть люди та чи планують повертатися до квартир
Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

Після вибуху в житловому будинку в Новій Одесі, що стався 27-го листопада 2021 року, минув тиждень. З будинку виселили 52 людини. Станом на четверте грудня 2021 року зроблені експертизи будинку, мешканці чекають на висновки фахівців.

Кореспондентка Суспільного Валентина Гурова дізналася, як облаштували свій побут мешканці будинку та чи планують повертатися до своїх квартир.

У запропонований гуртожиток ніхто з людей не поїхав, зупинилися у родичів та друзів. За словами Новоодеського міського голови Олександра Полякова, зі всіма мешканцями контактують, протягом тижня надавали гуманітарну допомогу: харчі, речі тощо. Станом на четверте грудня допомогу продовжують збирати у міській раді.

Тиждень після вибуху в будинку на Миколаївщині. Як живуть мешканці та чи планують повертатися до квартир
Гуманітарну допомогу мешканцям будинку збирають у міській раді. Фото: Валентина Гурова/ Супільне Миколаїв

"Є бачення, які суми компенсаційних витрат ми будемо пропонувати до вищих бюджетів, щоб вони нам допомогли виплатити людям. Поки вони ще незатверджені, говорити про це рано, але ця робота вже проведена. Стосовно потерпілого, який в лікарні, прийнято рішення виконкому виплатити йому в районі 50-ти тисяч гривень", – говорить Олександр Поляков.

Наталя Коваленко — мешканка будинку, в якому пролунав вибух. Жінка із родиною живе на першому поверсі зруйнованого першого під'їзду. Свою квартиру оцінює в 38 тисяч доларів. Говорить, якщо за висновками експертизи комісія дозволить повернутись в будинок – зробить це.

Тиждень після вибуху в будинку на Миколаївщині. Як живуть мешканці та чи планують повертатися до квартир
Вигляд будинку через тиждень після вибуху. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

"Моя квартира – це моя душа, я знала, що можу туди прийти та вона мене вбереже від всього. А тепер, винаймати житло, ні, ми на таке не погоджуємося, бути переселенцями, ми не можемо бути. А надалі, запропонують гроші, ми, звичайно, візьмемо гроші, нам треба десь жити, а взагалі я б хотіла повернутись у свою квартиру", – розповідає жінка.

Олег Колос, батько якого внаслідок вибуху потрапив у лікарню, говорить, його батьки не хочуть повертатись у цей будинок. Родина сподівається на грошову компенсацію, за яку зможе придбати інше житло.

"Я не знаю, як воно буде, що там експерти скажуть. Ну куди, ну яке воно жиле? Подивіться. Та нічого тут не жиле. Два під’їзди як мінімум, тріщини пішли по всіх перемичках", – каже Олег Колос.

Тиждень після вибуху в будинку на Миколаївщині. Як живуть мешканці та чи планують повертатися до квартир
Подвір'я будинку, де стався будинок. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

За словами голови об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Валерія Табакара, мешканці вцілілих під’їздів бояться повертатися до квартир.

"Я телефонував до мерії, запитую, коли будуть ремонти, чи коли будуть прибирати розвалини, але не знають, бо це буде ніби за міські гроші, за бюджет міський. Знайдуть гроші, тоді будуть. Кажу, може давайте хоч закриємо чимось. Вони привезли профнастил будуть огорожу робити, щоб туди ніхто не підходив", – розповідає Валерій Табакар.

Читайте також: "У Новій Одесі, що на Миколаївщині, працюють над ліквідацією наслідків вибуху"

За словами Олександра Полякова, з міського бюджету на проведення експертиз виділили 128 тисяч гривень, втім цього замало, звертатимуться до обласної влади.

Тиждень після вибуху в будинку на Миколаївщині. Як живуть люди та чи планують повертатися до квартир
Будинок, де стався вибух. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

На своїй офіційній сторінці у Facebook голова Миколаївської облдержадміністрації Віталій Кім повідомив, що Нова Одеса отримає допомогу з обласного бюджету. У дописі йдеться, що в резервному фонді області достатньо грошей, щоб забезпечити компенсацію житла мешканцям під'їзду.

За словами міського голови, залежно від результату експертизи, зрозуміють: чи можна проживати в інших під’їздах, яких руйнувань зазнав будинок, та які дії необхідні для його відновлення.

Що відомо

  • 27 листопада о 9:20 у місті Нова Одеса в п’ятиповерховому житловому будинку стався вибух (попередньо побутового газу), були зруйновані дві квартири на четвертому та дві квартири на п'ятому поверсі.
  • За вісім хвилин після вибуху в Новій Одесі аварійна бригада "Миколаївгазу" приїхала на місце події та перекрила газопостачання на будинок за адресою Бузька, 47. Фахівці підприємства встановили заглушку, оскільки була загроза подальшого руйнування будівлі. Про це кореспондентам Суспільного розпочала начальниця управління зовнішніх комунікацій Акціонерного товариства "Миколаївгаз" Еліна Луцкевич.
  • 29 листопада в Новоодеській міськраді збирали одяг та продукти для постраждалих, а на місці вибуху працювали комунальники над ліквідацією наслідків.
  • За фактом вибуху поліція відкрила кримінальне провадження за ч. 2 ст. 270 Кримінального кодексу України "Порушення встановлених законодавством вимог пожежної або техногенної безпеки, що спричинило загибель людей". Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від трьох до восьми років.
  • Небезпечну подію, пов'язану з вибухом побутового газу в багатоквартирному житловому будинку в місті Нова Одеса, попередньо класифікували як надзвичайну ситуацію техногенного характеру, місцевого рівня.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

Вибір редакції

На початок