Міська рада Мирнограда підтримала звернення гірників до Верховної Ради з вимогою погасити борги

Міська рада Мирнограда підтримала звернення гірників до Верховної Ради з вимогою погасити борги

Міська рада Мирнограда підтримала звернення гірників до Верховної Ради з вимогою погасити борги
Суспільне Львів

22 грудня депутати Мирноградської міської ради підтримали звернення гірників до Верховної Ради України з вимогою виплатити борги по зарплаті.

Про це повідомляє голова Незалежної профспілки гірників Михайло Волинець.

На позачерговій сесії міської ради до місцевих депутатів звернувся голова місцевої профспілки гірників Олександр Абрамов. Він розказав депутатам про проблеми окрім боргів по зарплаті, які є на ДП "Мирноградвугілля".

Читайте також: Підземні страйки та голодування: на Донеччині та Луганщині страйкують гірники чотирьох шахт

" У нас не має саморятувальників, гарантійний термін давно вже вийшов. А саморятувальник – це як парашут для льотчика. Третій рік поспіль немає грошей на охорону праці", – розказав Абрамов.

Також за його інформацією, у банях на шахті "Капітальна" немає гарячої води й гірники не мають можливості помитись після зміни.

Також третю добу продовжують страйкувати під землею на глибині 700 метрів гірники шахти "Гірська" на Луганщині.

"Третю добу голодує голова Незалежної профспілки гірників України шахти "Гірська" Дмитро Одінцов. Шахтарі мають намір продовжувати акцію протесту, доки їм не виплатять 43 млн грн зарплатного боргу, який накопичився за 3 місяці", – повідомив Волинець.

Гірники заявили, що у понеділок готові розпочати голодування, якщо їм не виплатять гроші.

Що відомо

  • Станом на ранок 21 грудня на Донеччині та Луганщині страйкують гірники чотирьох державних шахт: "Гірської" "Первомайськвугілля", "Новодружеської" "Лисичанськвугілля", "Капітальної" та "Центральної" "Мирноградвугілля". Гірники вимагають виплатити борги по зарплаті.
  • 17 грудня гірники шахти "Капітальна" державного підприємства "Мирноградвугілля" по закінченню зміни відмовились підійматись на поверхню. Вони вимагають погашення заборгованості по зарплаті.
  • 17 грудня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що держава повністю профінансувала зарплати для шахтарів у 2021 році, однак в окремих випадках гірники недоотримують гроші від реалізованого вугілля через дії керівництва шахт.
  • 16 грудня під будівлею Верховної ради відбувся мітинг шахтарів, які вимагали погасити перед ними багатомісячний борг за заробітною платою.
  • Станом на 11 листопада заборгованість по зарплаті працівникам державних шахт Донеччини складає 1 млрд гривень, Луганщини — 268,3 млн гривень.

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

Вибір редакції

На початок