Без смартфонів та авіазапчастин. США можуть обмежити експорт до РФ у разі нападу на Україну

Без смартфонів та авіазапчастин. США можуть обмежити експорт до РФ у разі нападу на Україну

ЗМІ
Без смартфонів та авіазапчастин. США можуть обмежити експорт до РФ у разі нападу на Україну

Уряд Сполучених Штатів розглядає можливість запровадження суворих експортних обмежень щодо Росії у разі збройної агресії проти України. Зокрема, йдеться про заборону на ввезення смартфонів та авіазапчастин.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на представника адміністрації президента США Джозефа Байдена.

"Ці заходи, які обговорюватимуться на зустрічі високопосадовців, будуть доповненням до економічних санкцій, які адміністрація Байдена розглядає у разі вторгнення Росії після зосередження десятків тисяч військовослужбовців уздовж українського кордону", – йдеться у повідомленні.

Такі експортні заборони можуть перекрити доступ Росії до широкого спектра промислових та споживчих технологій, розповів виданню представник адміністрації на умовах анонімності. Зокрема, йдеться про обмеження можливості Росії імпортувати смартфони, основні компоненти літаків і автомобілів, а також матеріали з багатьох інших секторів. За словами чиновника, вони можуть серйозно вплинути на російських споживачів, промислові підприємства та зайнятість.

Співрозмовник видання сказав, що потенційні заходи будуть безпрецедентними для Росії. Вони будуть використовувати інструменти, що застосовувались адміністрацією колишнього президента Дональда Трампа та адміністрацією чинного президента Байдена, щоб заблокувати доступ китайської телекомунікаційної компанії Huawei до передових напівпровідників.

Офіційні особи США планують провести тісні консультації з ключовими партнерами в Європі та Азії, які можуть бути причетні до цих заходів, і заохочувати скоординовані зусилля там, де це необхідно, сказав чиновник.

Що відомо

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок