Україна посіла восьме місце у світі за кількістю емігрантів

Україна посіла восьме місце у світі за кількістю емігрантів

Україна посіла восьме місце у світі за кількістю емігрантів
З відкритих джерел

Україна посідає восьме місце у світі за кількістю міжнародних мігрантів українського походження.

Про це у Facebook повідомив Офіс омбудсмана України з нагоди Міжнародного дня мігранта.

Зазначається, що в останні десятиліття міграція набула величезних масштабів — у результаті глобалізації суспільства значно збільшилася кількість людей, які прагнуть змінити місце проживання.

"Сьогодні кожна 35-та людина мешкає, навчається або працює за межами своєї країни, а загальна чисельність мігрантів становить понад 300 мільйонів осіб", — констатують в Офісу омбудсмана.

Водночас у Державній міграційній службі поінформували, що станом на кінець листопада 2021 року в Україні постійно проживають понад 302 тисячі іноземців та осіб без громадянства, ще понад 183 тисячі перебувають тут тимчасово. Найчастіше в країну приїжджають на навчання у вишах, для працевлаштування та возз’єднання сім’ї з громадянами України. Також у відомстві повідомили, що на сьогодні в Україні близько 35 тисяч осіб проживають без документів, які посвідчують особу та її спеціальний статус.

"Тобто, донедавна такі особи не мали права на роботу, освіту, медичне обслуговування, отримання соціальних послуг, отримання пенсій за віком тощо. Однак, у червні 2021 році було запроваджено процедуру визнання особою без громадянства, завдяки якій вказана категорія осіб отримала змогу перебувати на території України законно, отримувати документи, що посвідчують їх особу та підтверджують законність проживання на території України", — зазначили в ДМС.

Згідно з даними ООН, загальна частка мігрантів від всіх жителів планети становить близько 3,5%, переважна більшість яких походить з Індії, Мексики та Китаю. Крім того, основна частка мігрантів мешкає лише в десяти країнах: США, Німеччині, Саудівській Аравії, Росії, Великій Британії, ОАЕ, Франції, Канаді, Австралії та Італії.

Довідка: Генеральна Асамблея ООН проголосила 18 грудня Міжнародним днем мігранта у 2000 році. Того ж року в організації заявили, що понад 150 мільйонів міжнародних мігрантів зустріли нове тисячоліття поза країнами свого народження.

Що відомо

  • За попередніми підрахунками платформи Опендатабот, загалом за період з 2011 по 2021 роки з України виїхали майже 3,3 мільйона громадян.
  • За даними речника польського Управління у справах іноземців (UDSC) Якуба Дудзяка, посвідки на тимчасове (до трьох років) і постійне (5-10 років) проживання в Польщі отримали понад 300 тисяч громадян України.
  • 20 липня посол України в Польщі Андрій Дещиця повідомив, що у Польщі проживають і працюють близько 1,5 мільйона українців. Водночас близько 600 тисяч українців офіційно сплачують податки у фонд соціального страхування Польщі.

Читайте також:

Чому трудова міграція з України повернулася на допандемічний рівень. Пояснює експерт

Як зупинити трудову міграцію українців за кордон. Думка експерта

Як Україна планує змагатися за українських трудових мігрантів. Розповідає експерт

Трудова міграція: пошук нової домівки чи спосіб заробітку. Думка експерта

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок