За 11 років з України виїхали майже 3,3 мільйона громадян — Опендатабот

За 11 років з України виїхали майже 3,3 мільйона громадян — Опендатабот

За 11 років з України виїхали майже 3,3 мільйона громадян — Опендатабот
. Facebook

За 10 місяців 2021 року Україну залишили та все ще не повернулися понад 600 тисяч українців. Це найбільший показник за останні 11 років. За попередніми підрахунками, загалом за період з 2011 по 2021 роки з країни виїхали майже 3,3 мільйона громадян.

Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними Опендатабот, посилаючись на дані Державної прикордонної служби України.

Як зазначається, у першій половині 2010-х років з України щороку виїжджали близько 500 тисяч людей. Після 2014-го щорічна кількість тих, хто виїжджав, помітно знизилася, але сотні тисяч українців продовжували залишати країну. Лише у 2020 році була зафіксована позитивна динаміка, коли через коронавірус українці масово поверталися додому. Торік кількість громадян, які приїхали на батьківщину, на 80 тисяч перевищила кількість тих, хто виїхав.

За 11 років з України виїхали майже 3,3 мільйона громадян — Опендатабот
Опендатабот

Загалом з 2011 по 2020 роки до країни не повернулися 2,6 мільйона українців.

"Судячи з показників 2021-го можна очікувати, що якщо у листопаді-грудні не буде масового повернення українців додому, то сукупне негативне сальдо за 11 років становитиме понад 3,3 мільйона осіб", — прогнозують в Опендатабот.

Що відомо

  • За даними речника польського Управління у справах іноземців (UDSC) Якуба Дудзяка, посвідки на тимчасове (до трьох років) і постійне (5-10 років) проживання в Польщі отримали понад 300 тисяч громадян України.
  • 20 липня посол України в Польщі Андрій Дещиця повідомив, що у Польщі проживають і працюють близько 1,5 мільйона українців. Водночас близько 600 тисяч українців офіційно сплачують податки у фонд соціального страхування Польщі.

Читайте також:

Чому трудова міграція з України повернулася на допандемічний рівень. Пояснює експерт

Як зупинити трудову міграцію українців за кордон. Думка експерта

Як Україна планує змагатися за українських трудових мігрантів. Розповідає експерт

Трудова міграція: пошук нової домівки чи спосіб заробітку. Думка експерта

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок