Дозвіл на проживання у Польщі отримали понад 300 тисяч українців

Дозвіл на проживання у Польщі отримали понад 300 тисяч українців

Дозвіл на проживання у Польщі отримали понад 300 тисяч українців
. З відкритих джерел

Посвідки на тимчасове (до трьох років) і постійне (5-10 років) проживання в Польщі отримали понад 300 тисяч громадян України.

Про це повідомив прессекретар польського Управління у справах іноземців (UDSC) Якуб Дудзяк, передає TVN24.

За його даними, українці становлять майже 57% усіх іноземців, які оселилися у Польщі. Також утримується динаміка приросту української трудової міграції до Польщі. Дудзяк зазначив, що все частіше українці обирають довгострокове проживання у країні замість короткострокових поїздок.

"З 2014 року спостерігається значна активізація української імміграції, яка здебільшого пов'язана з бажанням працювати. Основними факторами, що вплинули на це явище, були: економічна ситуація в Україні, запровадження безвізового режиму та полегшення доступу на польський ринок праці", – пояснив речник UDSC.

Читайте також: Як зупинити трудову міграцію українців за кордон. Думка експерта

Він також поінформував, що найбільш популярними серед українців є великі воєводства: Мазовецьке (Варшава) – 22%, Малопольське (Краків), Великопольське (Познань) – по 12%, Нижньосілезьке (Вроцлав) – 9%.

З понад 300 тисяч українців, які мають посвідки на проживання в Польщі, близько 60% становлять особи віком від 18 до 40 років, близько 28% – віком понад 40 років, а діти до 18 років – 12%. У гендерному аспекті більше посвідок мають чоловіки (54%).

За даними UDSC, майже 84% українців мають дозвіл на тимчасове проживання. Переважно вони видаються у зв’язку з працевлаштуванням (77%), за сімейними обставинами (12%), навчанням (2%). При цьому ці дані не враховують українців, які перебувають у Польщі на підставі віз чи безвізового режиму.

Що відомо

  • 20 липня посол України в Польщі Андрій Дещиця повідомив, що у Польщі проживають і працюють близько 1,5 мільйона українців. Водночас близько 600 тисяч українців офіційно сплачують податки у фонд соціального страхування Польщі.

Читайте також

Польща планує полегшення працевлаштування для іноземців. З яких країн

Як Україна планує змагатися за українських трудових мігрантів. Розповідає експерт

Трудова міграція: пошук нової домівки чи спосіб заробітку. Думка експерта

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок