В оборонному бюджеті США передбачили 300 мільйонів доларів на підтримку української армії — Reuters

В оборонному бюджеті США передбачили 300 мільйонів доларів на підтримку української армії — Reuters

В оборонному бюджеті США передбачили 300 мільйонів доларів на підтримку української армії — Reuters
Фото: Facebook

Конгрес США передбачив в оборонному бюджеті країни на 2022 рік віділення 300 мільйонів доларів для сприяння безпеці України. Про це повідомляє Reuters. Йдеться про підтримку Збройних Сил України.

Також 4 мільярди доларів виділять для Європейської оборонної ініціативи та 150 мільйонів доларів для співробітництва у сфері безпеки в Балтії.

В оприлюдненому у вівторок, 7 грудня, проєкті оборонного бюджету США немає положення, яке змусило би Байдена ввести санкції щодо газопроводу "Північний потік-2", пише Reuters.

Загалом, документ передбачає виділення 770 мільярдів доларів на оборонні витрати США. Це на 25 мільярдів більше, ніж просив президент Джо Байден, і приблизно на 5% більше, ніж минулорічний бюджет.

Як повідомляє Reuters, проєкт оборонного бюджету оприлюднили після того, як президент США Джо Байден і президент Росії Володимир Путін завершили свою двогодинну відеоконференцію. Під час неї, зокрема, президенти обговорювали й ситуацію, пов'язану з Україною.

Проєкт бюджету пройшов Палату представників. Тепер він має заручитися підтримкою Сенату і бути підписаний Байденом, щоб стати законом, пояснює Reuters.

Що передувало

7 грудня відбувся онлайновий саміт президентів США і Росії Джо Байдена і Володимира Путіна. Першочерговою темою обговорення стала ескалація на кордонах Росії та України; крім того, йшлося про співпрацю у сфері кібербезпеки, регіональні питання та двосторонні відносини.

Як повідомила пресслужба Білого дому за підсумками переговорів, Байден "висловив глибоку стурбованість США і європейських союзників щодо ескалації Росією сили довкола України". Також американський президент заявив, що США і союзники запровадять "рішучі економічні та інші заходи" у разі військової ескалації, підтвердив підтримку територіальної цілісності та суверенітету України і закликав до деескалації та повернення до дипломатичних засобів вирішення ситуації.

За повідомленням Кремля, Путін заявив про нібито "деструктивну лінію Києва, спрямовану на повний демонтаж Мінських угод і домовленостей, досягнутих у Нормандському форматі". Він також закликав "не перекладати відповідальність" за ескалацію "на плечі Росії". За словами Путіна, НАТО "вживає небезпечні спроби освоєння української території" та попрохав "юридично зафіксованих гарантій, які виключають розширення НАТО у східному напрямку і розміщення в сусідніх із Росією державах ударних наступальних систем озброєнь".

Після перемовин із Путіним Байден поговорив із лідерами Франції, Німеччини, Італії і Британії. Із президентом України Володимиром Зеленським Байден планує поговорити 9 грудня.

Читайте також: Розмова Байдена і Путіна на тлі даних про війська РФ на кордоні України. Версія Кремля і Білого дому

Що відомо

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок