Україна здобула ще дві медалі на юніорському чемпіонаті світу зі стрибків у воду

. Ukrainian Diving

Другий день поспіль українці виграють нагороди на турнірі.

Україна здобула третю і четверту медалі на домашньому юніорському чемпіонаті світу зі стрибків у воду, що проходить в Києві. Водоларями нагород стали Ксенія Байло (10-метрова вишка) та дует синхронистів - Данило Коновалов і Богдан Чижовський.

До третього змагального дня на юніорському чемпіонаті світу Україна підходила, маючи дві медалі. У п'ятницю, 3 грудня, нагороди здобули Данило Коновалов ("золото") та Ксенія Байло ("бронза").

У третій змагальний день Байло та Коновалов здобули другі медалі на турнірі. Крім цього, першу нагороду Україна здобула у синхронних стрибках.

Як Україна виграла медалі у третій змагальний день юніорського ЧС?

16-річна Ксенія Байло пройшла у другий поспіль фінал, показавши найкращий результат у кваліфікації. Головною опоненткою українки була росіянка Ульяна Манаєнкова.

Саме між Байло та Манаєнковою і зосередилася боротьба у фіналі. Спортсменки мали виконати по три стрибки, за підсумками оцінок яких і мало визначитися, хто з них здобуде перемогу.

За перші два стрибки більші оцінки отримала росіянка. Проте відставання Байло від Манаєнкової було мінімальним, а складність останнього стрибка українки була вищою.

У підсумку Байло закінчила виступи з результатом 338.15 очок, випередевши росіянку на 35 очок. Топ-3 замкнула ще одна росіянка Маріна Под'япольская.

Стрибки у воду. 10-метрова вишка (дівчата)

1. Ксенія Байло (Україна) - 338.15 балів
  2. Ульяна Манаєнкова (Росія) - 303.15
  3. Маріна Под'япольская (Росія) - 289.90

Четверту медаль України на юніорському чемпіонаті світу здобули Данило Коновалов та Богдан Чижовський. Нагороду українці здобули у синхронних стрибках з 3-метрового трампліну.

18-річні Коновалов та Чижовський одразу змагалися у фіналі. Загалом там виступили дев'ять дуетів синхронистів.

Головними конкурентами українського дуєту виявилися німці Еспен Прензина та Джонатан Шауер. За підсумками п'яти стрибків німецькі синхроністи показали результати у топ-3.

У Коновалова та Чижовського найкращим виявився другий стрибок, за який вони отримали оцінку 100.2. Проте випередити німців українцям не вдалося - не вистачило 0.45 балів.

Стрибки у воду. 3-метровий трамплін (хлопці)

1. Еспен Прензина / Джонатан Шауер (Німеччина) - 282.81
  2. Данило Коновалов / Богдан Чижовський (Україна) - 282.36
  3. Дон Мін Жонг / Кім Єн Хо (Республіка Корея) - 278.31

Що означають ці медалі для спортсменів

• До юніорського чемпіонату світу із топдосягнень Данила Коновалова до цього було "срібло" етапу Гран-прі в Італії в липні цього року. Також цього року Данило став чемпіоном Європи серед юніорів у команді та завоював "срібло" на 1-метровому трампліні.
  • Ксенія Байло раніше здобувала медалі лише на континентальних першостях, і всі в 2021 році: "золото" в міксті й "бронзу" в синхронних стрибках на дорослому чемпіонаті Європи (обидві на 10-метровій вишці) та "золото" в команді й особисте "срібло" на вишці на юніорському чемпіонаті Європи.

Загалом Україна має чотири медалі після трьох змагальних днів юніорського чемпіонату світу. Дві з них - золоті.

Усі медалі України на юніорському ЧС-2021 зі стрибків у воду

• "Золото": Данило Коновалов (3-метровий трамплін, одиночний турнір), Ксенія Байло (10-метрова вишка, одиночний турнір)
  • "Срібло": Данило Коновалов/Богдан Чижовський (3-метровий трамплін, синхронні стрибки)
  • "Бронза": Ксенія Байло (1-метровий трамплін, одиночний турнір)

• Чемпіонат світу серед юніорів у Києві триватиме до 9 грудня.