Україна здобула перші медалі на юніорському чемпіонаті світу зі стрибків у воду в Києві

. FINA

Українські спортмени вибороли вже дві нагороди, які стали дебютними для стрибунів на такому рівні.

Другий день юніорського чемпіонату світу зі стрибків у воду, що триває у столиці України Києві, приніс збірній-господарці перші медалі змагань: "золото" та "бронзу".

У фіналі зі стрибків з 3-метрового трампліна серед хлопців вікової категорії "А" титул чемпіона світу виборов 18-річний Данило Коновалов. Українець пройшов до топ-12 фіналістів з восьмого місця, а вже у вирішальних змаганнях піднявся на першу сходинку.

Коновалов розділив "золото" з бразильцем Каваном Фіґейреду Перейрою, з яким отримав у сумі за п'ять стрибків ідентичні бали – 532.6. "Бронзу" здобув колумбієць Леонардо Ґарсія Варела (521. 95).

Інший українець – Богдан Чижовський – став сьомим (475.6).

• Відео фіналу зі стрибків у воду з 3-метрового трампліна серед хлопців категорії "А":

Згодом у фіналі з 1-метрового трампліна серед дівчат категорії "B" 16-річна Ксенія Байло принесла Україні ще одну нагороду – "бронзу". У фіналі спортсменка заробила 332.35 бала за три стрибки та поступилася лише представниці Німеччини Йоганні Краусс (341.95) та італійці Елізі Піцціні (339.2).

• Відео фіналу зі стрибків у воду з 1-метрового трампліна серед дівчат категорії "А":

Що означають ці медалі для спортсменів

• Для обох спортсменів це перші медалі чемпіонату світу в кар'єрі.
  • Одним із топдосягнень Коновалова до цього було "срібло" етапу Гран-прі в Італії в липні цього року. Також цього року Данило став чемпіоном Європи серед юніорів у команді та завоював "срібло" на 1-метровому трампліні.
  • Байло раніше здобувала медалі лише на континентальних першостях, і всі в 2021 році: "золото" в міксті й "бронзу" в синхроні на дорослому чемпіонаті Європи (обидві на 10-метровій вишці) та "золото" в команді й особисте "срібло" на вишці на юніорському чемпіонаті Європи.

• Чемпіонат світу серед юніорів у Києві триватиме до 9 грудня.