Напад на журналістів "Схем". Суд відхилив відвід прокурора та відклав засідання

Напад на журналістів "Схем". Суд відхилив відвід прокурора та відклав засідання

Напад на журналістів "Схем". Суд відхилив відвід прокурора та відклав засідання
Анна-Вікторія Хорошун / Суспільне

Голосіївський районний суд Києва, який розглядає справу про напад на журналістів спільного проєкту Радіо Свобода і телеканалу UA:Перший “Схеми” відмовив потерпілим у відводі головного прокурора та відклав засідання на 09:45 30 листопада.

Як повідомила кореспондентка Суспільного із зали суду Анна-Вікторія Хорошун, відвід головного прокурора просили адвокати потерпілих. Однак суд не задовольнив клопотання.

"Ми не погоджуємось взагалі із його (прокурора — ред.) поведінкою — це прокурор Лішненко, який на наш погляд почав дуже дивно себе поводити десь з середини жовтня, коли він фактично перестав у цій справі керувати процесом збору доказів, відповідно скеровувати весь процес на те, щоб була доведена вина обвинувачених у скоєнні тих дій. Сьогодні з цих підстав ми заявили йому відвід", — пояснив клопотання адвокат Анатолій Попов.

Водночас адвокати обвинувачених у справі — колишнього голови правління банку Євгена Мецгера, а також директора департаменту інформаційної політики банку Володимира Пікалова, директора департаменту банківської безпеки Ігоря Тельбізова та начальника управління внутрішньої безпеки Олега Осіпова — оголосили клопотання про повернення обвинувального акту. Однак, на думку захисту потерпілих для цього немає підстав.

"На жаль історія України знає багато випадків, коли перешкоджання журналістській діяльності не карається, хоча це кримінальний проступок. Я сподіваюсь, що суд завдяки такому резонансу зможе винести справедливе рішення у цій справі. І це стане ще одним кроком у боротьбі журналістів за свої права", — наголосив один з потерпілих, журналіст "Радіо Свобода" Кирило Овсяний.

Що відомо

  • На початку жовтня на знімальну групу програми розслідувань "Схеми" скоїли напад під час інтерв'ю з головою державного "Укрексімбанку" Євгеном Мецгером у його кабінеті. Під час запису інтерв’ю до кабінету увійшла охорона, силою забрала у журналістів техніку із записаним матеріалом і утримувала журналістів протягом кількох годин.
  • На час внутрішнього розслідування "Укрексімбанку" нападу на журналістів програми "Схеми" банк відсторонив від роботи двох директорів департаментів.
  • 2 листопада прокуратура направила до суду обвинувальний акт щодо чотирьох працівників "Укрексімбанку", причетних до нападу на журналістів програми "Схеми".
  • Офіс генерального прокурора відкрив щодо державного Укрексімбанку кримінальне провадження за статтею Кримінального кодексу "Фінансування терроризму".
  • 11 листопада в Укрексімбанку Суспільному повідомили, що начальник управління внутрішньої безпеки Олег Осіпов та директор департаменту банківської безпеки Ігор Тельбізов продовжують працювати в банку попри причетність до інциденту з журналістами "Радіо Свобода".
  • Наглядова рада Укрексімбанку звільнила двох обвинувачених у справі про напад на журналістів програми "Схеми" під час інтерв’ю з тодішнім керівником банку Євгеном Мецгером. Відповідне рішення наглядова рада ухвалила на позачерговому засіданні 12 листопада, повідомила пресслужба фінансової установи.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок