"Укрексімбанк" підтвердив, що учасники інциденту з журналістами "Радіо Свобода" зберегли посади

"Укрексімбанк" підтвердив, що учасники інциденту з журналістами "Радіо Свобода" зберегли посади

"Укрексімбанк" підтвердив, що учасники інциденту з журналістами "Радіо Свобода" зберегли посади
Дар'я Коваль, Суспільне

Начальник управління внутрішньої безпеки Олег Осіпов та директор департаменту банківської безпеки Ігор Тельбізов продовжують працювати в "Укрексімбанку" попри причетність до інциденту з журналістами "Радіо Свобода" під час інтерв’ю з тодішнім керівником банку Євгеном Мецгером.

Про це Суспільному повідомили у пресслужбі банку.

"Відповідно до чинного трудового та кримінально-процесуального законодавства, одержання працівником статусу підозрюваного/обвинуваченого у кримінальному провадженні не є законною підставою для відсторонення від роботи або розірвання з ними трудових відносин. З огляду на це 9 листопада 2021 року начальник управління внутрішньої безпеки Олег Осіпов та директор департаменту банківської безпеки Ігор Тельбізов повернулися до виконання своїх службових обов’язків", – йдеться у повідомленні.

Водночас в "Укрексімбанку" нагадали, що 11 жовтня 2021 року Євген Мецгер подав заяву про звільнення, яка була прийнята. Також заяву про звільнення подавав четвертий учасник інциденту – директор департаменту інформаційної політики Володимир Пікалов.

"Зауважимо, що щодо Володимира Пікалова, Олега Осіпова та Ігоря Тельбізова був встановлений простій (зупинення роботи), а їхні повноваження припинені без збереження оплати праці на максимально дозволений законодавством строк, а саме на час проведення службового розслідування банку щодо інциденту", – зазначили у пресслужбі.

У банку нагадали, що кримінальне провадження, в якому Євген Мецгер, Володимир Пікалов, Олег Осіпов та Ігор Тельбізов, мають статус обвинувачуваних, розглядає Голосіївський районний суд Києва.

"АТ "Укрексімбанк" зобов’язаний діяти виключно в межах чинного законодавства України і зацікавлений всіляко сприяти об’єктивному судовому розгляду справи, пов’язаної з подіями, що сталися під час інтерв’ю "Радіо Свобода" 4 жовтня 2021 р.", – підсумували у пресслужбі.

Що сталося в Укрексімбанку

На знімальну групу програми розслідувань "Схеми" скоїли напад під час інтерв'ю з головою державного "Укрексімбанку" Євгеном Мецгером у його кабінеті. Під час запису інтерв’ю до кабінету увійшла охорона, силою забрала у журналістів техніку із записаним матеріалом і утримувала журналістів протягом кількох годин.

За словами журналістів, Мецгер рознервувався після питання про видачу 60 мільйонів доларів кредиту підприємцю, який веде бізнес на окупованих територіях. У відповідь Мецгер заявив, що кредит не є проблемним, та запропонував передати знайдену журналістами інформацію в СБУ.

Що відомо

  • На час внутрішнього розслідування "Укрексімбанку" нападу на журналістів програми "Схеми" банк відсторонив від роботи двох директорів департаментів.
  • 2 листопада прокуратура направила до суду обвинувальний акт щодо чотирьох працівників "Укрексімбанку", причетних до нападу на журналістів програми "Схеми".

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас.

На початок