18 медзакладів Миколаївщини лікують хворих на коронавірус. Чи вистачає ресурсів

18 медзакладів Миколаївщини лікують хворих на коронавірус. Чи вистачає ресурсів

Марафон

Станом на 28 листопада в Миколаївській області працюють 18 госпіталів, що приймають хворих на коронавірус. Загалом налічується 2 560 ліжок, відведених для пацієнтів, з них з підведеним централізованим киснем 2 328 ліжок.

Про це в ефірі UA: Миколаїв розповів начальник управління охорони здоров’я Миколаївської облдержадміністрації Максим Безносенко.

За словами Максима Безносенка, протягом другої половини листопада кількість пацієнтів, які подолали коронавірус, перевищує кількість захворілих. Начальник управління охорони здоров’я додає, що чергова хвиля коронавірусу йде на спад.

Максим Безносенко розповів, що кисневих ресурсів вистачає, під час цієї хвилі пандемії жодна лікарня не залишилася без кисню. У регіоні були незручності при переході з рідкого кисню на балонний. У великих лікарнях області одного 40-кілограмового балона кисню вистачає всього на вісім-десять хвилин, тому чергує бригади медиків, які змінюють ці балони.

"З киснем не така складна ситуація, яка була два-три тижні тому, коли заводи стояли на регламентних роботах. У нас в області є три основні постачальники кисню. У вівторок (23 листопада ― ред.) ми привезли десять тонн кисню, що були розподілені на всі лікарні області, 26 листопада відвантажили ще 20 тонн кисню"― каже Максим Безносенко.

Максим Безносенко розповів, що під час пікового навантаження на лікарні Миколаївщини, 8-14 листопада, довелося залучати медиків, які раніше не працювали з хворими на коронавірус, найбільше не вистачало анестезіологів.

Нестача медпрацівників відчувалася в регіональному фтизіопульмонологічному медичному центрі.

"У фтизіопульмонологічний медцентр були направлені люди за договором. Так, 19 працівників направила туди Миколаївська обласна клінічна лікарня, анестезіолога та працівників середнього персоналу ― Миколаївський обласний центр онкології, долучилась і Миколаївська обласна лікарня відновного лікування. Тобто всі згуртувалися для боротьби з хворобою", ― розповів Максим Безносенко.

За словами Максима Безносенка, 12 лікарень області отримають державну субвенцію, щоб закупити генератори кисню та кріостанції.

Читайте також: "Медичний кисень. Чи забезпечені лікарні Миколаївщини"

За словами представниці пресслужби Національної служби здоров'я України (НСЗУ) Христини Петрик, з усіма 18 лікарнями, які лікують хворих на ковід, уклали договори за пакетом "Стаціонарна допомога пацієнтам з COVID-19".

"У цьому переліку нині 18 медзакладів Миколаївській області. Частина лікарень уже мають договір на надання стаціонарної медичної допомоги пацієнтам з COVID-19. Деякі внесені в перелік лише на початку і в середині цього місяця (листопада ― ред.), тому НСЗУ уклала з ними договір нещодавно", ― розповіла Христина Петрик.

За стаціонарну допомогу, надану в жовтні 2021 року, НСЗУ виплатила лікарням Миколаївщині 46 099 902 грн. Для порівняння, за вересень 2021 року ця сума складала 10 241 970 грн. А сумарно з початку 2021 року ― 362 090 366 грн.

Завантаженість ліжок станом на 28 листопада у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19 становить 51,72 відсотка.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

На початок