Медичний кисень. Чи забезпечені лікарні Миколаївщини

Медичний кисень. Чи забезпечені лікарні Миколаївщини

Марафон

У Миколаївській області працюють 18 ковідних шпиталів на 2 560 місць. З них ― 2 328 з підведеним централізованим киснем. Якщо в лікарнях не вистачає місць з централізованою подачею кисню, використовують кисневі концентратори.

Про це в ефірі UA: Миколаїв розповів начальник управління охорони здоров’я Миколаївської облдержадміністрації Максим Безносенко.

"Завантаженість ліжок, забезпечених подачею медичного кисню, з кожним днем зменшується і складає 57,54 відсотка (станом на 26 листопада ― ред.) при допустимому не більш як 65 відсотків", ― розповів Максим Безносенко.

Станом на 27 листопада завантаженість ліжок на рівні 56,03 відсотка.

Зі слів Безносенка, нинішня хвиля захворюваності йде на спад, проте медзаклади продовжують працювати та готуватися до наступної.

"Ми розуміємо, що ця хвороба з нами не на один рік. Ця хвиля викликала в п’ять разів більше потребу в кисні. Машини з киснем від "Лінде Газ Україна" приїжджали протягом листопада три рази на тиждень. Станом на 26 листопада потреба зменшується, може будуть приїжджати два рази на тиждень", ― розповів чиновник.

З його слів, держава виділила субвенцію у сумі 22,2 млн грн на підготовку лікарень області до збільшеного об’єму запасу кисню. У 12-ти лікарнях області будуть закуплені генератори кисню.

Для області працюють три основні постачальники кисню: "Лінде Газ Україна", підприємства групи "Метінвест" та "Зоря"-"Машпроект".

"Лінде Газ Україна" заправляє миколаївські міські лікарні №1, №3, №5, Миколаївський регіональний фтизіопульмонологічний медичний центр. Інші лікарні області заправляються благодійним киснем від підприємств групи “Метінвест”.

"Зоря"-"Машпроект" надає балонний кисень, який використовуватимуть у випадку затримки постачання рідкого кисню. Станом на 26 листопада в Миколаївській області є запас майже в 100 балонів для надзвичайних ситуацій з перебоями у постачанні кисню.

"На сьогодні з киснем не така складна ситуація, яка була два-три тижні тому, коли заводи стояли на регламентних роботах. За цей час (з 26 жовтня по 26 листопада ― ред.) жодна лікарня не залишилась зовсім без кисню. Так, були перебої, переходили з рідкого кисню на балони. У великих лікарнях, таких як міська лікарня №5 чи Миколаївський регіональний фтизіопульмонологічний медичний центр, одного 40-кілограмового балона вистачає на вісім-десять хвилин", ― розповів Максим Безносенко.

Розв'язували питання із забезпеченням киснем у лікарні Первомайську, де стоїть киснева станція. Вона може сама генерувати кисень і не залежати від постачальників чи логістики перевезення кисню.

Що відомо

  • Станом на 27 листопада на Миколаївщині за добу підтвердили 490 випадків коронавірусної хвороби. Рівень зростання загальної кількості госпіталізованих пацієнтів з підтвердженим та підозрілим випадком COVID-19 впродовж останніх семи днів у порівнянні з попереднім аналогічним періодом ― 10,52 відсотка (при допустимому не більше ніж 50 відсотків).

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

На початок