Рада ухвалила закон про енергоефективність. Що він передбачає

Рада ухвалила закон про енергоефективність. Що він передбачає

Рада ухвалила закон про енергоефективність. Що він передбачає
Ілюстративне фото: Unsplash

21 жовтня Верховна рада на позачерговому засіданні підтримала у другому читанні проєкт закону №4507 про енергетичну ефективність. Документ, зокрема, встановлює норми моніторингу енергетичної ефективності та термомодернізації будівель.

Автори законопроєкту зазначають, що Україна щорічно споживає близько 92 млн тон нафтового еквівалента енергії (тне) та має одну з найбільш енергоємних економік у світі. Але майже половина (44%) виробленої та імпортованої енергії втрачається при її перетворенні та транспортуванні до споживача. Цей показник в Україні на 12% вище ніж в країнах ЄС через недостатню енергетичну ефективність.

Закон впроваджує систему енергетичного менеджменту та вносить зміни до норм сертифікації енергетичної ефективності будівель.

"Сертифікація енергетичної ефективності будівель державної власності, в яких розміщені органи державної влади, що займають понад 250 квадратних метрів опалювальної площі, та які часто відвідують громадяни, здійснюється на договірних засадах та коштом замовника термомодернізації", — йдеться в документі.

Читайте також: Що варто знати про енергоефективність. Пояснює експерт

Документ також передбачає розробку Стратегії термомодернізації будівель до 2050 року, що поширюватиметься на житлові та нежитлові будівлі усіх форм власності (далі – національний фонд будівель). В рамках стратегії буде проведено національний аудит будівель на предмет її енергоефективності та сформовано Базу даних будівель, її оприлюднення та обмін інформації з базою даних енергетичних сертифікатів.

Читайте також: Експерт пояснив, що будуть робити енергоаудитори

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок