У Кропивницькому продовжать роботи у сквері "Центральний". Апеляційний суд відхилив скаргу

У Кропивницькому продовжать роботи у сквері "Центральний". Апеляційний суд відхилив скаргу

У Кропивницькому продовжать роботи у сквері "Центральний". Апеляційний суд відхилив скаргу
Суспільне Кропивницький

У сквері "Центральний" у Кропивницькому продовжать роботи з реконструкції. Сьогодні апеляційний суд залишив без змін рішення Ленінського районного суду і відмовив у забезпеченні позову кропивничанки Олени Резніченко. Суспільне розповість про аргументи всіх сторін цієї справи.

На засіданні Кропивницького апеляційного суду позивачка Олена Резніченко просила скасувати рішення Ленінського районного суду і припинити реконструкцію скверу.

"Немає жодної експертизи, яка стосується старих підвалів, міська рада і її виконавчі органи не надавали дозволів на проведення обстежень. Крім того, відповідно до правил, якщо видалили три дерева, то їх мають висадити на цьому чи іншому місцях. Будівництво не передбачає зруб дерев без їх відновлення. Не надали жодних доказів, що ці дерева є аварійними".

Представник міськради Володимир Покаленко вважає, докази позивачки недостатніми.

"Матеріали даної справи не містять належних доказів, на які посилається позивач. Зокрема, того, що для закладу харчування мають бути забудовані дві тисячі квадратних метрів,що для проведення будівельних робіт знищать дерева віком 60 років".

Читайте також: Викорчували два дерева і розривають підземелля: центральний сквер Кропивницького готують до реконструкції.

Представниця підприємства-орендаря скверу Вікторія Малиновська участь у суді брала онлайн. За її словами, у сквері дерева не видаляли, будівництво не розпочинали.

Після повернення з нарадчої кімнати головуюча суддя Людмила Дьомич зачитала постанову:

"Суд постановив: апеляційну скаргу Резніченко Олени Юріївни залишити без задоволення, а ухвалу Ленінського районного суду від 20 серпня 2021 року залишити без змін".

Позивачка сказала, що рішення апеляційного суду оскаржуватиме.

Що відомо

  • Одноповерховий ресторан хочуть будувати на перехресті вулиць Велика Перспективна та Преображенська, у боковій частині скверу. Згідно проєкту, він матиме 120 посадкових місць у залі та 100 – на терасі, лінію замовлення на автомобілі та лінію доставки. Відкрити ресторан планують 2022 року.
  • Реконструкцію скверу "Центральний" у Кропивницькому почнуть з аварійних підвалів і дерев. Про це 20 жовтня під час брифінгу розповів начальник міського управління земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища Роман Лунгол.
  • 17 жовтня у Кропивницькому протестували проти забудови скверу ”Центральний”.
  • 16 жовтня навколо скверу ”Центральний” почали зводити будівельний паркан.
  • 28 вересня відбулось перше судове засідання у справі забудови скверу "Центральний". Позивачка – адвокатка Олена Резніченко вимагає визнати недійсним договір оренди скверу, який укладала міська рада з товариством з обмеженою відповідальністю "Укрсфера", бо вважає його незаконним. Міськрада Кропивницького не встигла підготувати пояснення до суду, Олена Резніченко каже – справу затягують.
  • Заступник міського голови Кропивницького Олександр Мосін розповів, що готують проєктну документацію для будівництва закладу харчування та реконструкції скверу. Дерева обіцяють зберегти.
  • 25 жовтня кропивничанка Надія Паливода оголосила безстрокове голодування на знак протесту проти будівництва у сквері ”Центральний” ресторану. Таким чином жінка вимагала перенести будівництво в інше місце, визнати недійсним договір оренди скверу та реконструювати його, не спилюючи дерева. 1 листопада Надія Паливода припинила голодування.

На початок