Будівництво ресторану в центральному сквері Кропивницького. Дерева обіцяють зберегти, не всі вірять

Будівництво ресторану в центральному сквері Кропивницького. Дерева обіцяють зберегти, не всі вірять

Будівництво ресторану в центральному сквері Кропивницького. Дерева обіцяють зберегти, не всі вірять
Facebook

Центральний сквер міста Кропивницький, що розташований на вулиці Велика Перспективна, на відрізку між вулицями Преображенська і Гоголя планують реконструювати та побудувати там ресторан мережі "МакДональдз". Про це Суспільному розповів перший заступник міського голови Олександр Мосін. З його слів, головне завдання реконструкції та будівництва – максимальне збереження зеленої зони. Містяни влаштували акцію протесту та зареєстрували петицію, в якій просять обрати для будівництва ресторану інше місце.

Олександр Мосін сказав, що будівництво ресторану в сквері – приклад приватно-державного партнерства. За його словами, загальна площа скверу – 63 сотки. Дерева максимально збережуть під час реконструкції, бо будувати будуть на площі 18 соток: ”Багато років сквер знаходився в користуванні у підприємців нашого міста. Ухвалили рішення повернути сквер у власність громади. З’явилися інвестори, які запропонували будівництво”.

Одноповерховий ресторан хочуть будувати на перехресті вулиць Велика Перспективна та Преображенська, у боковій частині скверу. Згідно проєкту, він матиме 120 посадкових місць у залі та 100 – на терасі, лінію замовлення на автомобілі та лінію доставки. Відкрити ресторан планують 2022 року.
Будівництво ресторану в центральному сквері Кропивницького. Дерева обіцяють зберегти, не всі вірять
Візуалізація проєкту реконструкції скверу та будівництва ресторану. Facebook

Архітекторка Людмила Харламова сказала, що розуміє позицію керівництва міста щодо благоустрою відповідної території, але вважає, що в цій ситуації треба враховувати площу забудови та площу озеленення: ”Нас не задовольняє те, що відбувається у сквері. Мова йде не тільки про естетику. Справа в тому, що під будівлю підпадає сквер, що, відповідно до плану зонування, є рекреаційною зоною. Рекреаційна зона має обмеження по будівництву”.

За словами архітекторки, на представленому проєкті реконструкції скверу не враховані можливості руху транспорту і рельєф території: ”Там немає можливості під’їзду транспорту, прибирається рельєфна стіна, а там перепад по рельєфу. Це центр міста, навантажене транспортом перехрестя. Вулиця Преображенська – з правим поворотом і має усього дві смуги руху, тобто вона односторонньо орієнтована. До того ж – немає парковки для тих автовласників, які під’їжджають до ринку та торгівельних точок. Згідно норм, подібний заклад потребує близько 500 квадратних метрів парковки”.

Олександр Мосін сказав, що ресторани марежі "МакДональдз" не потребують паркінгу, буде можливість замовити їжу, не виходячи з машини. А пропозиції архітекторів – це технічні питання, які можна вирішити під час розробки проєктно-кошторисної документації: ”До речі, на цьому місті був дім Барського. Залишилися підвали, присипані ґрунтом, від 60 до 80 сантиметрів, які можуть обвалитися. Тому, цей родючий ґрунт треба зняти, там де будівництво, по вертикалі, треба зрівняти з проїжджою і тротуарною частиною”.

Перший заступник міського голови додав, що міська влада звернулася до орендаторів закладів, розташованих на території скверу, поставивши завдання відновити паркову зону та оновити фасади закладів: ”Перед тим, як будувати ресторан, в переговорах було зазначено: спочатку відновити парк, ліквідувати підвал, підготувати ґрунт, зробити ландшафтний дизайн, погоджений з громадою. Спочатку розбити зелену зону, а потім будувати”.

Авторка петиції про обрання для будівництва ресторану іншої ділянки Надія Паливода розповіла, що готові звертатися до прокуратури, головного офісу компанії в Сполучених Штатах Америки та інших інстанцій, щоб не допустити будівництва в сквері: ”Нам нічого не кажуть, показують красиві картинки, обіцяють зберегти все, що можна. Насправді, ми з’ясували, будуть засипати підвали всі під сквером. І очевидно, що якщо навозити нову землю і рівняти її, жодні дерева зберегти неможливо. Але ж цього не кажуть нам напряму”.

Будівництво ресторану в центральному сквері Кропивницького. Дерева обіцяють зберегти, не всі вірять
Надія Паливода на акції проти вирубки дерев у центральному сквері. Facebook

Петиція, щоб її розглянула міськрада, має набрати 450 підписів. На 15:20 2 травня за перенесення місця будівництва проголосували 225 людей.

Читайте також

Вибір редакції

На початок