"Треба любити мову": полтавка Вікторія Піскова понад 10 років пише радіодиктант

"Треба любити мову": полтавка Вікторія Піскова понад 10 років пише радіодиктант

"Треба любити мову": полтавка Вікторія Піскова понад 10 років пише радіодиктант
Суспільне Полтава

9 листопада охочі написали радіодиктант національної єдності. Його текст із назвою "Слідом за пам’яттю" створив та прочитав письменник Юрій Андрухович. Понад десяток років долучається до написання диктанту 45-річна полтавка Вікторія Піскова. 2019-го жінка зробила одну помилку та посіла третє місце серед усіх учасників. За словами Вікторії, цьогорічний текст їй сподобався.

Полтавка Вікторія Піскова долучається до написання диктанту понад десять років. Писатиме його і цьогоріч на роботі. Жінка працює у бібліотеці.

«Треба любити мову»: полтавка Вікторія Піскова понад 10 років пише радіодиктант
До радіодиктанту Вікторія долучається понад десять років. Суспільне Полтава

"Сьогодні (9 листопада – ред.) для мене, звичайно, особливий день. Тому що сьогодні День української писемності і мови. День української писемності і мови останнім часом нероздільно пов’язаний із таким явищем, як всеукраїнський диктант національної єдності", – говорить учасниця радіодиктанту національної єдності Вікторія Піскова.

Вікторія Піскова понад 10 років пише радіодиктант
Полтавка Вікторія Піскова пише радіодиктант. Суспільне Полтава

"Написання всеукраїнського диктанту національної єдності було запроваджено нашою бібліотекою починаючи із 2014-го року. Найбільш масовим написанням диктанту був 2018-й рік. Це були усі зали заповнені", говорить в.о. заступниці директора обласної бібліотеки імені Гончара Наталія Фенько.

За освітою Вікторія Піскова – філологиня. А любов до української мови, говорить, з’явилася у школі.

"Я десять років навчалася у школі російською мовою. А потім відбувся переворот у свідомості, коли я поставила собі за мету говорити виключно українською і намагатися говорити якнайправильніше. Багато хто відмовлявся, бо це був кінець Радянського Союзу. Ще до незалежності України, до відновлення незалежності. Зрозуміло, що до мови було інше ставлення, але зневаги я не пам’ятаю. Пам’ятаю, багато дітей відмовлялися (говорити українською – ред.) або їхні батьки", каже Вікторія Піскова.

«Треба любити мову»: полтавка Вікторія Піскова понад 10 років пише радіодиктант
Охочі, які долучилися до написання диктанту. Суспільне Полтава

Крім Вікторії Піскової, в аудиторії бібліотеки десятеро школярів. Писали диктант майже 20 хвилин.

"Найперше враження від швидкості диктування. Юрій Андрухович, зрозуміло, що прекрасний автор, надзвичайний склав текст, але набрав надзвичайної швидкості. Тому найшвидший той, хто писав, ну я так точно не встигала. Не йшлося навіть про те, щоб подумати про правильність написання. Для мене йшлося найголовніше про те, щоб записати усі слова. Деякі слова я не встигала записати, деякі я креслила", – каже учасниця радіодиктанту національної єдності Вікторія Піскова.

«Треба любити мову»: полтавка Вікторія Піскова понад 10 років пише радіодиктант
В аудиторії бібліотеки люди пишуть радіодиктант. Суспільне Полтава

Свою роботу, каже Вікторія, перегляне самостійно, а потім надішле на перевірку.

"Перемогти де-небудь завжди приємно будь-кому. Але для мене диктант це не є ідея-фікс (? – невідступна, настирлива, «надцінна» ідея), що обов’язково треба перемогти. Думаю, що написати бездоганно, звісно, хочеться, але це дуже складно і дуже малоймовірно. Тому що усе-таки тексти авторські, і вони розраховані на те, щоб люди подумали.Треба любити мову. Усе дуже просто. Усе, що робиться з любов’ю, усе, до чого відчувається прихильність, воно дуже легко, так само й мова", – додала Вікторія Піскова.

Що відомо:

  • Цьогорічний диктант національної єдності був 21-м. Його влаштовують щорічно 9 листопада, у День української писемності та мови. Надсилати роботи на адресу «Українського радіо» можна електронним чи паперовим листом упродовж доби. Текст всеукраїнського диктанту оприлюднять на сайті "Українського радіо" 11 листопада, після цього листи не прийматимуть.
  • Надіслані роботи перевірить комісія, а результати оголосять упродовж 1–2 місяців, залежно від кількості учасників.

Читайте також:

  • В Україні відбувся радіодиктант національної єдності. Як це було
Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо КультураРадіодиктант