На Вінниччині створили тримовний віртуальний музей Барської кераміки

На Вінниччині створили тримовний віртуальний музей Барської кераміки

На Вінниччині створили тримовний віртуальний музей Барської кераміки
Фото: bar-city.com.ua

У музеї можна не тільки побачити зразки Барської кераміки, а й дізнатися про заклади і колекції, в яких вони зберігаються. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на розробника медіаресурсу — керівника напрямку "Центр візуальних комунікацій" Агенції сталого розвитку "АСТАР" Олексія Буйницького.

Інформація на сайті викладена трьома мовами — українською, польською та англійською. Вона містить науковий опис усіх представлених експонатів. А зображення у форматі 3D дозволяє роздивитися їх з усіх боків. На створені об’ємні поверхні перенесено текстури з фотоматеріалу експонатів.

На Вінниччині створили тримовний віртуальний музей Барської кераміки
Фото: bar-city.com.ua

"У Барі є громадська організація "Барський МХАТ", яка реалізує проєкт із відродження традицій Барської кераміки. Ми для них створили віртуальний 3D музей, де представлені зразки виробів, виготовлених у цій унікальній техніці, які знайшли під час науково-пошукових експедицій Вінниччиною та музеями України. Унікальність експозиції в тому, що вона презентує експонати, які фізично знаходяться у фондах різних закладів, приватних колекціях чи серед робіт сучасних майстрів", — сказав Буйницький.

Проєкт зі створення віртуального музею Барської кераміки підтримав Український культурний фонд (УКФ), надавши ГО "Барський МХАТ" грант у розмірі 637 тис. грн.

Що відомо

  • У XVІI-XIХ століттях гончарі з міста Бар виробили у своєму ремеслі унікальний стиль, особливість якого – оформлення виробів: біле тло з обов’язковим художнім елементом – зозулею на калині.
  • Барська кераміка прирівнювалася за художньою значимістю до Бубнівської та Крищинецької. У ХХ столітті під час голодоморів, війн і репресій ці традицію та техніку було втрачено.
  • У 2019 році в місті пройшов обласний пленер гончарів – хранителів традицій виготовлення Барської кераміки.

Читайте також

Претенденти на Шевченківську премію-2022: Кадан, Горностай, Балаян, Бурмака, Іздрик, Горіха Зерня

Колектив художників-пранкерів створив 999 точних копій роботи Енді Воргола

Як і де українські художники створюють виставки. Короткий огляд альтернативних мистецьких просторів

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо КультураРадіодиктант