Президентський рейтинг впав на 3% за чотири місяці — КМІС

Президентський рейтинг впав на 3% за чотири місяці — КМІС

Опитування
Президентський рейтинг впав на 3% за чотири місяці — КМІС
УНІАН

Якби вибори відбулися найближчим часом президент Володимир Зеленський переміг би, отримавши 24,7% голосів. Однак у порівнянні з червнем підтримка президента впала — тоді показник становив 27,3%.

"Відносно найбільшу підтримку має В. Зеленський: у разі участі у виборах зазначених у списку кандидатів чинний президент отримав би 24,7% серед тих, хто збирається голосувати і визначився з вибором", — йдеться в опитуванні Київського міжнародного інституту соціології, проведеного 15-18 жовтня.

На другому місці — експрезидент, голова "Європейської солідарності" Петро Порошенко (15,6%), за ним — лідерка "Батьківщини" Юлія Тимошенко (12,2%).

9,4% готові проголосувати за очільника "Опозиційної платформи-За життя" Юрія Бойка, 7,8% — за голову партії "Сила і честь" Ігора Смешка. Колишнього спікера парламенту Дмитра Разумкова підтримали 7,1% респондентів.

"Причини такої динаміки можуть бути різними, і це потребує додаткових спеціалізованих досліджень. Утім, можна припускати про певне вичерпання потенціалу рішень РНБО (з точки зору утримання підтримки), і водночас негативний вплив окремих політичних подій ("Вагнергейт", Pandora Papers, відставка Разумкова) разом з економічними питаннями (обговорення комунальних тарифів)", — прокоментував результати дослідження соціолог Антон Грушецький.

Довідка

Дослідження тривало 15-18 жовтня. Методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів було опитано 1200 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим і непідконтрольних територій Донецької і Луганської областей) від 18 років і старше.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 3,2% для показників, близьких до 50%, 2,7% для показників, близьких до 25%, 2,1% – для показників, близьких до 12%, 1,4% – для показників, близьких до 5%.

Що відомо

  • Президент Володимир Зеленський заявив, що ще не визначився з приводу того, чи висуватиме свою кандидатуру на другий президентський термін.
  • 48% українців негативно ставляться до можливого балотування Володимира Зеленського на другий президентський термін.
  • За даними опитування КМІС, в Україні схвалюють діяльність президента Володимира Зеленського понад 34% громадян. Протилежної точки зору — близько 53%.
  • Рейтинг президента Володимира Зеленського знизився у порівнянні з минулим роком. Якби вибори президента відбувались наприкінці травня 2021 року, за нього б усе одно віддали більшість голосів, але на 17% менше, ніж у 2020 році.
  • В середині червня більшість українців вважали, що країна розвивається в неправильному напрямку.
  • З липня 2020 року до травня 2021 року думка громадян про стан безпеки та громадського порядку змінилася доволі незначно. Водночас зменшилась кількість тих, хто стурбований станом безпеки і порядку в східних та південних областях.
  • 56% опитаних у червні Центром Разумкова українців вважають Україну незалежною, 67% — суверенною державою.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок