В Україні схвалюють діяльність президента Володимира Зеленського понад 34% громадян. Протилежної точки зору — близько 53%. У червні минулого року діяльність Зеленського схвалювали 38% громадян.
Про це йдеться у результатах опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) 22-29 червня.
"Українці скоріше негативно оцінюють діяльність президента Володимира Зеленського: 52,7% не схвалюють його діяльність проти 34,1%, які схвалюють", — йдеться у дослідженні.
У КМІС додають, що ще 13,2% не визначилися або відмовилися відповідати на запитання.

Серед регіонів найбільше не схвалюють політику Зеленського: на контрольованій частині Донбасу (67,4%) та на Сході (54,9%). Найбільше прихильників дій Зеленського — на Заході (37,7%) та на Півдні (35,4%). Найбільше респондентів, які не змогли визначитись: на 15,4 — на Півдні і 14,4 — на Сході.
Читайте також: Україна є найнещасливішою країною Європи — звіт

Читайте також: Понад 50% українців готові проголосувати за вступ України до НАТО — дослідження
Динаміка
За рік динаміка схвалення діяльності Зеленського знизилась на 4%. У червні 2020 року уперше кількість українців, які схвалювали заяви та дії президента, виявилась меншою за кількість громадян, незадоволених його діяльністю на посаді президента.
Згідно з ними, оцінюючи дії органів влади в травні–червні 2020 року, 38% респондентів відповіли, що схвалюють дії та заяви президента Зеленського в порівнянні зі 47% у травні. 45% опитаних заявили, що не схвалюють діяльність президента, тоді як у травні таких було лише 37%.
Довідково. Дослідження проведено Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) з 22 до 29 червня методом особистого (“face-to-face”) інтерв’ю з використанням планшета (CAPI, computer-assisted personal interviews). Опитано 2031 респондента, що мешкають у 107 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) за триступеневою стохастичною вибіркою з квотним відбором на останньому ступені, що репрезентативна для населення України віком від 18 років.
У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн–ефекту 1,5) не перевищує: 3,3% для показників близьких до 50%, 2,9% — для показників близьких до 25%, 2,2% — для показників близьких до 12%, 1,5% — для показників близьких до 5%. Про замовника дослідження не повідомляється.
Що відомо
- За даними КМІС, понад 60% українців вважають, що справи в країні йдуть у неправильному напрямку.
- Рейтинг президента Володимира Зеленського знизився у порівнянні з минулим роком. Якби вибори президента відбувались наприкінці травня 2021 року, за нього б усе одно віддали більшість голосів, але на 17% менше, ніж у 2020 році.
- В середині червня більшість українців вважали, що країна розвивається в неправильному напрямку.
- З липня 2020 року до травня 2021 року думка громадян про стан безпеки та громадського порядку змінилася доволі незначно. Водночас зменшилась кількість тих, хто стурбований станом безпеки і порядку в східних та південних областях.
- 56% опитаних у червні Центром Разумкова українців вважають Україну незалежною, 67% — суверенною державою.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!