Діяльність Зеленського схвалюють 34% українців — КМІС

Діяльність Зеленського схвалюють 34% українців — КМІС

Опитування
Діяльність Зеленського схвалюють 34% українців — КМІС
УНІАН

В Україні схвалюють діяльність президента Володимира Зеленського понад 34% громадян. Протилежної точки зору — близько 53%. У червні минулого року діяльність Зеленського схвалювали 38% громадян.

Про це йдеться у результатах опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) 22-29 червня.

"Українці скоріше негативно оцінюють діяльність президента Володимира Зеленського: 52,7% не схвалюють його діяльність проти 34,1%, які схвалюють", — йдеться у дослідженні.

У КМІС додають, що ще 13,2% не визначилися або відмовилися відповідати на запитання.

Опитування КМІС
КМІС

Серед регіонів найбільше не схвалюють політику Зеленського: на контрольованій частині Донбасу (67,4%) та на Сході (54,9%). Найбільше прихильників дій Зеленського — на Заході (37,7%) та на Півдні (35,4%). Найбільше респондентів, які не змогли визначитись: на 15,4 — на Півдні і 14,4 — на Сході.

Читайте також: Україна є найнещасливішою країною Європи — звіт
Опитування КМІС
КМІС
Читайте також: Понад 50% українців готові проголосувати за вступ України до НАТО — дослідження

Динаміка

За рік динаміка схвалення діяльності Зеленського знизилась на 4%. У червні 2020 року уперше кількість українців, які схвалювали заяви та дії президента, виявилась меншою за кількість громадян, незадоволених його діяльністю на посаді президента.

Згідно з ними, оцінюючи дії органів влади в травні–червні 2020 року, 38% респондентів відповіли, що схвалюють дії та заяви президента Зеленського в порівнянні зі 47% у травні. 45% опитаних заявили, що не схвалюють діяльність президента, тоді як у травні таких було лише 37%.

Довідково. Дослідження проведено Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) з 22 до 29 червня методом особистого (“face-to-face”) інтерв’ю з використанням планшета (CAPI, computer-assisted personal interviews). Опитано 2031 респондента, що мешкають у 107 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) за триступеневою стохастичною вибіркою з квотним відбором на останньому ступені, що репрезентативна для населення України віком від 18 років.

У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн–ефекту 1,5) не перевищує: 3,3% для показників близьких до 50%, 2,9% — для показників близьких до 25%, 2,2% — для показників близьких до 12%, 1,5% — для показників близьких до 5%. Про замовника дослідження не повідомляється.

Що відомо

  • За даними КМІС, понад 60% українців вважають, що справи в країні йдуть у неправильному напрямку.
  • Рейтинг президента Володимира Зеленського знизився у порівнянні з минулим роком. Якби вибори президента відбувались наприкінці травня 2021 року, за нього б усе одно віддали більшість голосів, але на 17% менше, ніж у 2020 році.
  • В середині червня більшість українців вважали, що країна розвивається в неправильному напрямку.
  • З липня 2020 року до травня 2021 року думка громадян про стан безпеки та громадського порядку змінилася доволі незначно. Водночас зменшилась кількість тих, хто стурбований станом безпеки і порядку в східних та південних областях.
  • 56% опитаних у червні Центром Разумкова українців вважають Україну незалежною, 67% — суверенною державою.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок