Українці стали краще оцінювати безпеку і громадський порядок в країні

Українці стали краще оцінювати безпеку і громадський порядок в країні

Опитування
Українці стали краще оцінювати безпеку і громадський порядок в країні
Національна поліція

З липня 2020 року до травня 2021 року думка громадян про стан безпеки та громадського порядку змінилася доволі незначно. Водночас зменшилась кількість тих, хто стурбований станом безпеки і порядку в східних та південних областях.

За даними опитування Центру Разумкова спільно з Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, попри чималі ризики, пов’язані з пандемією та рецесією, більшість респондентів зазначили, що не побачили особливого погіршення.

Соціологи зазначили, що навпаки, дещо впала частка тих, хто помітив погіршення ситуації в країні: з 44% до 38%. Також зросла позитивна оцінка безпеки у громадах проживання та поблизу особистих помешкань.

Найбільш песимістично ситуацію з безпекою в країні оцінюють мешканці міст-мільйонників та селищ міського типу, респонденти з південних областей.

Так само респонденти з найбільших міст частіше нарікають на погіршення безпеки та громадського порядку у своїх громадах та поблизу помешкань.

"Якщо рік тому спостерігалося значне занепокоєння станом безпеки і порядку в східних та південних областях, то в 2021 р. стурбованість загалом дещо знизилася", — зазначають соціологи.

У центрі зазначили, що попри недовіру до Нацполіції, привертає увагу певне покращення оцінки безпеки і громадського порядку.

"Це може бути додатковим аргументом на користь припущення, що падіння довіри зумовлене використанням поліцейських сили у протистоянні під час громадянських протестів", — припустили соціологи.

Вони також наголосили, що актуальність більшості правопорушень проти недоторканності, життя та майна громадян лишається незмінною.

Що відомо

  • За даними опитування Центру Разумкова спільно  з Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, українці стали менше довіряти Службі безпеки та Національній поліції.
  • 30-35% опитаних соцгрупою "Рейтинг" вважають, що в правоохоронних органах та науці працює недостатньо жінок, 26% — в армії, 19% — в бізнесі.
  • 68% опитаних українців вважають, що країна рухається у неправильному напрямку, тоді як тільки 20% підтримують чинний курс.
  • За опитуванням КМІС, більшість українців вважають, що Україна переможе Росію, в майбутньому перейде переважно на українську мову, і не хотіли б переїхати до Європейського Союзу чи США, а до Росії — навіть за гроші.
  • Водночас багато громадян дотримуються думки, що Україна йде до розколу, не розвивається, а життя стає все нестерпнішим.
  • Більшість опитаних фондом "Демократичні ініціативи" українців не довіряє правоохоронним органам, негативно оцінює роботу їхніх керівників і вважає, що змін у безпеці не відбулося або все стало гірше.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок