Служба безпеки заявила про завершення досудового слідства у справі Семена Семенченка, якого підозрюють у створенні та керівництві воєнізованим збройним формуванням та інших правопорушеннях.
Як повідомляє пресслужба СБУ, фігурантами справи є ще дев’ятеро людей.
"Слідчі Служби безпеки України завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо дев’яти осіб, серед яких колишній народний депутат України Семен Семенченко", – йдеться у повідомленні.
Правоохоронці розповіли, що провадження велося одразу за чотирма статтями Кримінального кодексу, серед яких – ч. 2, ч. 3 ст. 260Створення не передбачених законами України воєнізованих формувань або участь у їхній діяльності; ч. 2 ст. 258Терористичний акт; ч. 1 ст. 263Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами; ч. 2 ст. 333Порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю.
У СБУ додали, що всі фігуранти провадження мають різні ступені причетності до інкримінованих правопорушень. Нині вони ознайомлюються із матеріалами розслідування.
За уточненням Офісу генпрокурора, зазначене незаконне воєнізоване формування під керівництвом Семенченка діяло з 2018 року на території Києва та Київської області.
"Воно мало у своєму розпорядженні тренувальну базу військового типу, арсенал зброї, боєприпасів та вибухових речовин. Учасники постійно проходили відпрацювання бойових вмінь та навичок, у тому числі за кордоном", – йдеться у повідомленні.
Правоохоронці зазначили, що групу, яку очолював Семенченко, підозрюють в обстрілі з гранатомета будівлі телеканалу "112" у Києві два роки тому.
"Керівником цього збройного формування організовано, а його учасниками в липні 2019 року здійснено терористичний акт – постріл із протитанкового гранатомета в будівлю одного з українських телеканалів в м. Києві", – пояснили в ОГПУ.
У чому звинувачують Семенченка
24 березня Служба безпеки й Офіс генерального прокурора повідомили про підозру членам "приватної військової компанії" на чолі із Семеном Семенченком. За даними СБУ, Семенченко та інформатор НАБУ у справі викриття корупції в "Укроборонпромі" Євген Шевченко, за сприяння інших осіб, чиї імена наразі не розголошують, зареєстрували в Україні юридичну особу, яка начебто мала надавати охоронні послуги. Натомість у 2018 році Семенченком була зареєстрована за кордоном приватна військова компанія і під прикриттям української юрособи він разом зі спільниками займався вербуванням українців, переважно з досвідом участі у бойових діях, для роботи у закордонній ПВК.
25 березня Печерський районний суд Києва відправив під домашній цілодобовий арешт добровольців батальйону "Донбасу" Олександра Новікова, Ігоря Орленка та Сергія Акимовича.
26 березня Печерський райсуд Києва відправив Семена Семенченка під варту, однак сам Семенченко та його адвокат Влад Дорош спростували інформацію про арешт. Того ж дня суд також відправив під варту з можливістю застави у п'ять мільйонів гривень Євгена Шевченка.
10 липня Служба безпеки вручила Семенченку нову підозру. Йдеться про придбання, зберігання та передачу вогнепальної зброї, бойових припасів, вчинених за попередньою змовою групи осіб.
Що відомо
- 14 липня суд відпустив Семена Семенченка під домашній арешт. Згодом екснардепа знову відправили під варту.
- Київський апеляційний суд ухвалив рішення залишити під вартою екснардепа та колишнього командира батальйону "Донбас" Семена Семенченка.
- 8 вересня Солом’янський районний суд Києва на два місяців продовжив арешт Семену Семенченку.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!