Денісова попросила Червоний Хрест допомогти родинам гірників, які загинули на шахті в ОРЛО

Денісова попросила Червоний Хрест допомогти родинам гірників, які загинули на шахті в ОРЛО

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова звернулась до Міжнародного комітету Червоного Хреста з проханням допомогти родинам загиблих та травмованих гірників під час аварії на шахті "Червоний партизан" на окупованій Луганщині.

Про це Денісова повідомила на своїй сторінці у Facebook.

"Надіслала листи Голові субделегації Міжнародного комітету Червоного Хреста в Луганську Гі Брюйнінксу та Голові Міжнародного комітету Червоного Хреста у Сєвєродонецьку Хосні Джаррару щодо надання матеріальної та психологічної допомоги постраждалим і родинам загиблих внаслідок аварії на шахті "Червоний партизан", - написала Денісова.

Також до Луганської обласної прокуратури омбудсменка направила лист з вимогою провести перевірку та розпочати досудове розслідування за фактом порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на виробництві, що спричинило загибель людей.

Що відомо

  • 6 вересня на шахті "Червоний партизан" на окупованій Луганщині сталась аварія - обірвався трос майданчика, на якому гірники спускались у шахту. У результаті цього дев'ять гірників загинули, 19 отримали травми. Попередня причина аварії - це порушення правил охорони праці, зношеність транспортного каната та систематичні перевантаження.
  • Протягом 2020 року на шахтах тимчасово окупованих територій Донеччини та Луганщини загинуло 40 гірників.
  • З 2014 року російські окупаційні адміністрації на окупованих територіях Донеччини та Луганщини припинили роботу 41 шахти.
  • На території Донеччини та Луганшини розташовано 127 шахт, двітритини з них є державними. З початком російсько-української віни на окупованій території опинились 97 шахт. Більшість державних шахт є збитковими та існують за рахунок державних дотацій.

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

На початок