У шахті на окупованій території Луганщини загинуло 9 гірників

У шахті на окупованій території Луганщини загинуло 9 гірників

Доповнено

На тимчасово окупованій території Луганської області, на шахті "Червоний партизан" загинуло 9 гірників. Про це повідомив Павел Лисянський на своїй сторінці у фейсбуці.

"Обірвався трос майданчика, на якому гірники спускалися в шахту. Страховка на випадок обриву також не спрацювала. 9 людей загинули", - сказано в повідомленні.

Також додається, що на селекторних нарадах директор шахти, неодноразово підіймав питання про необхідність виділення коштів на ремонт підйому та охорону праці.

Так зване "МНС ЛНР" повідомило, про 9 загиблих і 19 травмованих. Усіх постраждалих підняли з шахти та доправили до лікарні у Свердловську.

Доповнено: За попередніми даними, основна причина - зношеність транспортного каната та систематичні перевантаження.

Станом на 4 ранку, усі працівники залишалися у шахті, оскільки порушуючи правила охорони праці - запасний вихід на шахті не передбачений.

Що відомо

  • 5 серпня на шахті шахтоуправління "Покровське" стався вибух метану. У результаті цього загинули шестеро гірників, ще четверо отримали опіки. Їх госпіталізували до лікарень Краматорська та Покровська.
  • За даними поліції, кримінальне провадження з попередньою кваліфікацією за ч. 2 ст. 272 (порушення правил безпеки), яке карається обмеженням волі на строк до 5 років або позбавленням волі на строк до 8 років.
  • За інформацією Волинця, підрядна організація, яка проводила прохідницькі роботи на шахтоуправлінні "Покровське", не мала ліцензії на проведення таких робіт.
  • Детективи НАБУ викрили корупційну схему розкрадання 14 млн грн, виділених на запобігання надзвичайній ситуації у зв’язку з затопленням шахт на Луганщині.
  • На Луганщині керівники однієї з шахт ДП "Первомайськвугілля" організували "тіньовий" вуглевидобуток. Щодня видобували від 50 до 60 тонн необлікованого вугілля, потім продавали його місцевим підприємцям за готівку.
  • Державне підприємство "Первомайськвугілля", на шахті якого через обвал 28 грудня загинув гірник, забезпечене засобами індивідуального захисту лише на третину.
  • У квітні на копальні №9, що у місті Нововолинськ, внаслідок аварії у ліфті травмувалися дев'ять гірники. Кліть, яка опускалася у забій зірвалася. У середині перебувало 11 гірників.

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

На початок