У 2020 році на шахтах окупованого Донбасу загинуло 40 гірників — правозахисники

У 2020 році на шахтах окупованого Донбасу загинуло 40 гірників — правозахисники

У 2020 році на шахтах окупованого Донбасу загинуло 40 гірників — правозахисники
undefined

Протягом 2020 року на шахтах тимчасово окупованих територій Донеччини та Луганщини загинуло 40 гірників. Про це повідомляє "Східна правозахисна група".

Так, на вугільних підприємствах окупованої Донеччини загинуло 22 гірники, з них дев'ять на копанках (нелегальні копальні). А на шахтах окупованої Луганщини загинули 18 гірників, з них 11 на копанках.

Також правозахисники повідомляють, що травми на виробництві отримали 327 гірників.

На окупованій Донеччині травмувались 198 гірників, а на окупованій Луганщині — 129 гірників.

"Слід зазначити, що у 2020 році виробничий травматизм нижчий, ніж у 2019 році, але це пов'язано з тим, що окупаційні адміністрації РФ в ОРДЛО ліквідували велику кількість шахт", - додали правозахисники.

Що відомо

  • З шахти "Никанор-Нова" в окупованій Луганщині окупаційні адміністрації вивозять метал до РФ.
  • На окупованих територіях Донеччини та Луганщини "рекрути" з РФ вербують гірників на роботу у шахтах Кемеровської, Ростовської областей та Хабаровського краю.
  • З 2014 року російські окупаційні адміністрації на окупованих територіях Донеччини та Луганщини припинили роботу 41 шахти.
  • На території Донеччини та Луганшини розташовано 127 шахт, двітритини з них є державними. З початком російсько-української віни на окупованій території опинились 97 шахт. Більшість державних шахт є збитковими та існують за рахунок державних дотацій.
  • Російські окупанти на окупованих територіях Донеччини та Луганщини вербують тих, хто отримав російське громадянство, до так званих "миротворчих" підрозділів у Нагірний Карабах.

На початок