Рішення у справі МН17 можуть винести до грудня 2022 року — суддя

Рішення у справі МН17 можуть винести до грудня 2022 року — суддя

Важливо
Рішення у справі МН17 можуть винести до грудня 2022 року — суддя
.

Рішення у справі MH17 Малазійських авіаліній, який було збито над Донбасом 17 липня 2014 року, може бути винесене до грудня 2022 року.

Про це під час засідання у Гаазі заявив суддя Гендрік Стейнхейс.

Починаючи із засідання 6 вересня протягом наступних трьох тижнів суд планує заслуховувати свідчення родичів загиблих. У цей період суд також розгляне близько сотні письмових заяв, наданих іншими членами родин.

На засіданнях мають виступити принаймні 90 родичів загиблих, яким буде дозволено звертатися до суддів та адвокатів щодо впливу катастрофи на їхнє життя.

Що відомо

  • 17 липня 2014 року неподалік Тореза Донецької області був збитий Boeing 777 компанії "Малазійські авіалінії", що виконував регулярний рейс МН17. Загинули всі пасажири та екіпаж (загалом 298 людей). Слідство встановило, що літак MH17 збили над Донбасом з російського "Бука". Об'єднана слідча група (JIT) назвала імена перших чотирього підозрюваних – Сергій Дубинський (позивний "Хмурий"), Ігор Гіркін (позивний "Стрелок"), Олег Пулатов (позивний "Гюрза"), Леонід Харченко (позивний "Кріт"). У листопаді 2019 року частину обвинувального висновку у справі МН-17 передали до суду Гааги.
  • 9 березня 2020 року розпочалися судові засідання окружного суду Гааги щодо перших чотирьох підозрюваних у справі щодо збиття літака рейсу МН17 у 2014 році.
  • МЗС України вважає "першим кроком до встановлення справедливості" початок судових засідань щодо збиття літака рейсу МН17. Родичі загиблих у катастрофі рейсу МН17 зустрілися з українськими журналістами та розповіли про свої очікування від суду.
  • Прокуратура Нідерландів під час судового процесу про збиття літака рейсу MH17 представила запис нових телефонних розмов, які є "найбільш конкретним доказом" причетності чотирьох підозрюваних у цій справі.
  • Захист обвинуваченого росіянина Олега Пулатова отримав від суду дозвіл доступ до уламків зі своїм експертом для оцінки пошкоджень.
  • У липні 2020 року Євросоюз закликав Росію визнати відповідальність за катастрофу MH17.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок