Справа MH17: представлено нові телефонні розмови бойовиків після збиття Boeing

Справа MH17: представлено нові телефонні розмови бойовиків після збиття Boeing

Справа MH17: представлено нові телефонні розмови бойовиків після збиття Boeing
Фото: AP

Прокуратура Нідерландів під час судового процесу щодо збитого над Донбасом у 2014 році літака рейсу MH17 представила запис нових телефонних розмов, які є "найбільш конкретним доказом" причетності чотирьох підозрюваних у цій справі. Про це повідомляє нідерландська газета NRC.

Згідно із записами розмов, бойовики заявляли, що збили український винищувач. Так, незабаром після катастрофи малайзійського Boeing підозрюваний Леонід Харченко зателефонував підозрюваному Сергію Дубінському. "Ми на місці. Ми вже збили "Сушку", – каже Харченко. "Сушка" на сленговій мові означає літак-винищувач.

Пізніше ввечері Дубінський телефонує підозрюваному Олегу Пулатову. Дубінський запитує: "Скажи, стріляв наш "Бук" чи ні?" Пулатов відповів: "Бук" збив "Сушку" після того, як "Сушка" збила Boeing".

Згодом Дубінський зателефонував до головного підозрюваного Ігоря Гіркіна. Дубінський заявив: “Сушка" поцілила у Boeing, і після цього ми розстріляли "Сушку" з нашого "Бука". Гарні новини, правда Ігоре?". Гіркін: "Я не знаю, я, чесно кажучи, не вірю в це ..."

Прокуратура представила нові докази в ході відповіді на слідчі запити адвокатів Олега Пулатова, які продовжують наполягати, що малайзійський Boeing нібито могли збити українські військові. 3 липня суд відновить слухання.

Що відомо

  • 8 червня у судовому комплексі Схіпхол у Нідерландах поновили слухання у кримінальній справі про збиття малазійського Boeing рейсу MH17 в небі над Донбасом у липні 2014 року.
  • Прокурори у справі збитого над Донбасом літака рейсу MH17 встановили тип ракети, що знищила малайзійський Boeing
  • 17 липня 2014 року неподалік Тореза Донецької області був збитий Boeing-777 компанії "Малайзійські авіалінії", що виконував регулярний рейс МН17. Загинули всі пасажири та екіпаж (загалом 298 осіб).
  • Слідство встановило, що літак MH17 збили над Донбасом з російського "Бука".
  • Об'єднана слідча група (JIT) назвала імена перших чотирього підозрюваних: Сергій Дубінський (позивний "Хмурий"), Ігор Гіркін (позивний "Стрелок"), Олег Пулатов (позивний "Гюрза"), Леонід Харченко (позивний "Кріт").
  • У листопаді 2019 року частину обвинувального висновку у справі МН17 передали до суду Гааги.
  • 9 березня 2020 року розпочалися судові засідання окружного суду Гааги щодо перших чотирьох підозрюваних у справі щодо збиття літака рейсу МН17 у 2014 році.
  • МЗС України вважає "першим кроком до встановлення справедливості" початок судових засідань щодо збиття літака рейсу МН17. Родичі загиблих у катастрофі рейсу МН17 зустрілися з українськими журналістам та розповіли про свої очікування від суду.
На початок