MH17: суд у Нідерландах поновлює слухання у справі

MH17: суд у Нідерландах поновлює слухання у справі

MH17: суд у Нідерландах поновлює слухання у справі

Окружний суд Гааги 1 лютого проведе слухання у справі рейсу MH17 Малазійських авіаліній, збитого у небі над Донбасом 17 липня 2014 року.

Відповідно до оприлюдненого графіка слухань, це засідання стане першим у 2021 році після раніше оголошеної перерви.

Як повідомляється на сайті суду, засідання має розпочатись о 10:00 за місцевим часом (11:00 за Києвом). Очікується, що суд проінформує про питання, розглянуті на попередньому засіданні 25 листопада 2020 року, у межах якого завершився досудовий етап розгляду справи по суті.

"Призначені розслідування мають бути розпочаті та завершені. Суд не вважає за необхідне завершувати всі розслідування до початку слухання по суті, однак повинно бути зрозуміло, які з них ще не завершені та скільки часу це займе", – йдеться у повідомленні.

Згідно з графіком слухань, також суд проведе ще одне засідання 8 лютого.

Раніше Окружний суд Гааги призначив слухання по суті у справі про збитий над Донбасом пасажирський літак "Малайзійських авіаліній" рейсу МН17 на 7 червня 2021 року.

Що відомо

  • 17 липня 2014 року неподалік Тореза Донецької області був збитий Boeing 777 компанії "Малазійські авіалінії", що виконував регулярний рейс МН17. Загинули всі пасажири та екіпаж (загалом 298 осіб).
  • Слідство встановило, що літак MH17 збили над Донбасом з російського "Бука".
  • Об'єднана слідча група (JIT) назвала імена перших чотирього підозрюваних – Сергій Дубинський (позивний "Хмурий"), Ігор Гіркін (позивний "Стрелок"), Олег Пулатов (позивний "Гюрза"), Леонід Харченко (позивний "Кріт").
  • У листопаді 2019 року частину обвинувального висновку у справі МН-17 передали до суду Гааги.
  • 9 березня 2020 року розпочалися судові засідання окружного суду Гааги щодо перших чотирьох підозрюваних у справі щодо збиття літака рейсу МН17 у 2014 році.
  • МЗС України вважає "першим кроком до встановлення справедливості" початок судових засідань щодо збиття літака рейсу МН17. Родичі загиблих у катастрофі рейсу МН17 зустрілися з українськими журналістами та розповіли про свої очікування від суду.
  • Прокуратура Нідерландів під час судового процесу про збиття літака рейсу MH17 представила запис нових телефонних розмов, які є "найбільш конкретним доказом" причетності чотирьох підозрюваних у цій справі.
  • Захист обвинуваченого росіянина Олега Пулатова отримав від суду дозвіл доступ до уламків зі своїм експертом для оцінки пошкоджень.
  • Євросоюз закликав Росію визнати відповідальність за катастрофу MH17.

На початок