ЄС закликав Росію визнати відповідальність за катастрофу MH17

ЄС закликав Росію визнати відповідальність за катастрофу MH17

ЄС закликав Росію визнати відповідальність за катастрофу MH17
Суспільне Новини

Євросоюз очікує, що Росія прийме на себе відповідальність за збиття Боїнгу MH17 17 липня 2014 року неподалік Тореза.

"Європейський Союз підтверджує свою повну підтримку всіх зусиль щодо встановлення істини, досягнення справедливості для 298 жертв збиття рейсу MH17 та їхніх близьких, та притягнення до відповідальності винних відповідно до Резолюції Ради Безпеки ООН 2166", - йдеться у заяві віце-президента Європейської комісії, високого представника ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Жозепа Борреля з нагоди 6-х роковин збиття літака Малайзійських авіаліній.

Боррель відзначив, що ЄС розраховує, що Росія не тільки визнає свою причетність до трагедії, а й "повністю сприятиме зусиллям із встановлення відповідальності".

Що відомо

  • 10 липня Нідерланди від імені держави подали позов до Європейського суду з прав людини проти Росії через причетність до збиття малайзійського Боїнга MH17.
  • 17 липня 2014 року неподалік Тореза Донецької області був збитий Boeing 777 компанії "Малазійські авіалінії", що виконував регулярний рейс МН17. Загинули всі пасажири та екіпаж (загалом 298 осіб).
  • Слідство встановило, що літак MH17 збили над Донбасом з російського "Бука".
  • Об'єднана слідча група (JIT) назвала імена перших чотирього підозрюваних – Сергій Дубинський (позивний "Хмурий"), Ігор Гіркін (позивний "Стрелок"), Олег Пулатов (позивний "Гюрза"), Леонід Харченко (позивний "Кріт").
  • У листопаді 2019 року частину обвинувального висновку у справі МН-17 передали до суду Гааги.
  • 9 березня 2020 року розпочалися судові засідання окружного суду Гааги щодо перших чотирьох підозрюваних у справі щодо збиття літака рейсу МН17 у 2014 році.
  • МЗС України вважає "першим кроком до встановлення справедливості" початок судових засідань щодо збиття літака рейсу МН17. Родичі загиблих у катастрофі рейсу МН17 зустрілися з українськими журналістами та розповіли про свої очікування від суду.
  • Прокуратура Нідерландів під час судового процесу про збиття літака рейсу MH17 представила запис нових телефонних розмов, які є "найбільш конкретним доказом" причетності чотирьох підозрюваних у цій справі.
  • Захист обвинуваченого росіянина Олега Пулатова отримав від суду дозвіл доступ до уламків зі своїм експертом для оцінки пошкоджень.
На початок