Справа MH17: захист росіянина отримає доступ до уламків літака

Справа MH17: захист росіянина отримає доступ до уламків літака

Справа MH17: захист росіянина отримає доступ до уламків літака
Фото: AP

Захист обвинуваченого у справі збиття MH17 росіянина Олега Пулатова отримав від суду дозвіл доступ до уламків зі своїм експертом для оцінки пошкоджень.

У пресслужбі суду в Нідерландах повідомили, що на засідання вирішили, що до Сполучених Штатів направлять ще один запит щодо знімків з супутників, на яких, як вважається, видно запуск ракети. Суд зазначив, що останній запит на ці зображення був у 2016 році й тепер необхідний повторний, оскільки в суді почалася експертиза. Водночас суд досі не ухвалив рішення стосовно значної кількості запитів захисту росіянина, зокрема, щодо необхідності розслідування альтернативних версій катастрофи літака. 

"Захист вважає, що пояснення (причин катастрофи - ред.), відмінні від сценарію з "Буком", не можна виключати. Суд зазначає, що в цьому випадку у першу чергу повинні бути оскаржені основи сценарію з "Буком", представлені прокуратурою. Обвинувачений ще не зробив ніяких заяв щодо цього", — йдеться у повідомленні суду. 

У суді пояснили своє рішення тим, що, оскільки обвинувачений заявляє, наприклад, що він знаходився зовсім в іншому місці і не має нічого спільного з висунутими проти нього звинуваченням, то він не повинен наполягати на розслідуванні інших сценаріїв. 

Слухання у справі MH17 поновляться 31 серпня, коли захист родичів жертв катастрофи отримає можливість звернення до суду, щоб відповісти на запитання щодо можливих вимог про відшкодування збитків.

Що відомо

  • 17 липня 2014 року неподалік Тореза Донецької області був збитий Boeing-777 компанії "Малайзійські авіалінії", що виконував регулярний рейс МН17. Загинули всі пасажири та екіпаж (загалом 298 осіб).
  • Слідство встановило, що літак MH17 збили над Донбасом з російського "Бука".
  • Об'єднана слідча група (JIT) назвала імена перших чотирьох підозрюваних: Сергій Дубінський (позивний "Хмурий"), Ігор Гіркін (позивний "Стрелок"), Олег Пулатов (позивний "Гюрза"), Леонід Харченко (позивний "Кріт").
  • У листопаді 2019 року частину обвинувального висновку у справі МН17 передали до суду Гааги.
  • 9 березня 2020 року розпочалися судові засідання окружного суду Гааги щодо перших чотирьох підозрюваних у справі щодо збиття літака рейсу МН17 у 2014 році.
  • МЗС України вважає "першим кроком до встановлення справедливості" початок судових засідань щодо збиття літака рейсу МН17. Родичі загиблих у катастрофі рейсу МН17 зустрілися з українськими журналістами та розповіли про свої очікування від суду.
На початок