Цьогоріч вдвічі менше абітурієнтів з окупованих територій подали заяви до вишів України – Денісова

Цьогоріч вдвічі менше абітурієнтів з окупованих територій подали заяви до вишів України – Денісова

Цього року з тимчасово окупованих територій до українських вишів вступило вдвічі менше абітурієнтів, аніж минулого року.

Про це повідомила на своїй сторінці у фейсбук Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

"Освітніми центрами "Крим-Україна" та "Донбас-Україна" зареєстровано близько 6 тисяч заявок на вступ, що вдвічі менше у порівнянні з минулим роком. Зменшення кількості абітурієнтів з тимчасово окупованих територій спричинено потужною інформаційною кампанією окупанта", - сказано у повідомленні.

Також Денисова додала, що звернулася до Міністра освіти і науки для активізації заходів з заохочення дітей до вступу у виші в Україні.

Що відомо

  • 9 червня розпочали свою роботи Освітні Центри "Донбас-Україна\Крим –Україна" працюватимуть вони до 24 вересня. Програма діє з 2016 року, з того часу нею скористалися та вступили до вищих навчальних закладів 3500 дітей з окупованої території та прифронтових населених пунктів. Завдяки центрам таким абітурієнтам можна вступати до українських закладів за спрощеною системою.
  • Міністерство освіти і науки просило Державну прикордонну службу не застосовувати адміністративне покарання для абітурієнтів з тимчасово окупованих територій, які незаконно перетинають український кордон.
  • На початку липня 2020 року Верховна рада скасувала ЗНО для абітурієнтів з окупованих територій ОРДЛО.
  • 130 млн гривень буде спрямовано на реінтеграцію молоді з тимчасово окупованих територій. Відповідну бюджетну програму було затверджено 21 квітня 2021 року, на засіданні Кабінету Міністрів України.
  • Окупаційна влада так званої "ДНР" обмежила виїзд дітей старше 14 років, які не мають паспорта громадянина України, Російської Федерації, закордонних паспортів цих країн чи "паспорта ДНР".

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

На початок