Рада зі скандалом скасувала ЗНО для жителів окупованих територій Донбасу. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Рада зі скандалом скасувала ЗНО для жителів окупованих територій Донбасу. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Рада зі скандалом скасувала ЗНО для жителів окупованих територій Донбасу. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ
. УНІАН

Верховна рада скасувала ЗНО для абітурієнтів з окупованих територій ОРДЛО.

За відповідні зміни до закону "Про освіту" проголосували 310 депутатів.

Це рішення дозволяє мешканцям окупованих територій вступати в будь-який ВНЗ України за вступними іспитами без ЗНО в межах установлених квот.

Як пояснив голова Комітету з питань науки, освіти та інновацій Верховної ради Сергій Бабак, у кожному виші діятимуть квоти, і абітурієнти, які вступають на навчання з непідконтрольної території, конкуруватимуть в межах цієї квоти.

Під час розгляду цього питання у Верховній раді стався скандал через небажання депутатів фракції "Європейська солідарність" голосувати за зміни до закону. Представники "ЄС" наполягали, що закон слід ухвалити лише у першому читанні, а потім доопрацювати, оскільки такі самі пільги необхідно надати і дітям загиблих на Донбасі українських воїнів.

Під час виступу з трибуни парламенту представниця "ЄС" Ірина Геращенко заявила, що у дітей загиблих воїнів немає таких прав для вступу, які нині пропонує "влада базікал" для жителів ОРДЛО. Вона вимагала внормувати пільги для дітей та зазначила, що фракція не дасть змоги знищити ЗНО.

"У "Слузі народу" наполягали, що голосувати треба одразу і у першому читанні і у цілому, інакше цього року діти з ОРДЛО та окупованого Криму не зможуть вступити до українських вищих навчальних закладів.

"Голосуємо? Або говорити, або зробити дітям!", - сказав Разумков і оголосив про скорочену процедуру обговорення законопроєкту.

"Фракціє Європейська солідарність, вся зала вас просить: дайте можливість дітям з Донецька і Луганська вступати в Україні. Вони обрали Україну, а не Ростов", - зверталися депутати монобільшості до представників ЄС. Натомість депутати ЄС встали зі своїх місць та попрямували до Разумкова під крики "Ганьба". Депутати заблокували трибуну, вимагаючи хвилину репліки для фракції.

"Не підвищуйте на мене голос. І пальцем теж на мене не треба тикати. Не треба на мене тикати", - кричав голова парламенту російською мовою депутату Миколі Княжицькому, зазначивши, що може повторити це і українською, й англійською.

Ірина Геращенко заявила, що депутати з іншої фракції вдарили нардепку "ЄС" Марію Іонову та вимагала вибачень. Разумков заявив, що це, мабуть сталося ненавмисно, але попросив вибачення за того, хто це міг зробити.

Що відомо

  • Раніше вступ за квотою був передбачений лише для вступників з тимчасово окупованої Росією Автономної Республіки Крим та міста Севастополь.

На початок