Школяр з Лондона заробив $400 тис. на продажу піксельних китів у форматі NFT

Школяр з Лондона заробив $400 тис. на продажу піксельних китів у форматі NFT

Школяр з Лондона заробив $400 тис. на продажу піксельних китів у форматі NFT

12-річний лондонський школяр Беньямін Ахмед заробив 110 ETHEthereum – криптовалюта і платформа для створення децентралізованих онлайн-сервісів на базі блокчейна, що працюють на базі розумних контрактів. Друга за популярністю (після Bitrcoin) криптовалюта у світі. – суму, еквівалентну кільком сотням тисяч доларів, продаючи NFT (невзаємозамінні токени) створеної ним колекції картинок із "дивними китами". Про це повідомляє CNBC.

Беньямін з дитинства захоплюється програмуванням – свій перший сайт він написав у п'ять років, коли почав вивчати HTML і CSS. Тепер до списку захоплень додалися криптоаукціони, на яких продають цифрове мистецтво.

"Вперше я дізнався про NFT на початку цього року. Токени привернули мою увагу через простоту передачі права власності через блокчейн", – розповів хлопчик кореспондентам.

Першу колекцію на основі персонажів гри Minecraft він продати не зміг, але в червні 2021 року почав працювати над іншою. За допомогою спеціальної програми Беньямін зробив 3350 піксельних зображень китів: всі вони мають однакову форму, але відрізняються унікальними рисами.

Колекція здобула величезну популярність – Беньяміну вдалося продати їх за 80 ETH, що еквівалентно приблизно $250 000. Оскільки хлопчик отримує нагороду (комісію) на перепродажах, завдяки вторинним операціям він заробив ще кілька десятків тисяч доларів.

Школяр з Лондона заробив $400 тис. на продажу піксельних китів у форматі NFT

NFT або non-fungible token називають новим видом криптовалюти, адже він використовує систему блокчейну, яка також існує в біткоїні. Проте в них є відмінність — NFT невзаємозамінні, тобто унікальні. Фактично це цифровий сертифікат, який підтверджує право власності на товар в інтернеті, наприклад, зображення, пісню або відео.

Що відомо

  • Аукціонний будинок Phillips збирається продати п'ять банок з фекаліями канадського художника-трансгендера Cassils. Кожен день митець буде дотримуватися раціону одного з сучасних найприбутковіших художників-чоловіків, таких як Бенксі, Деміен Герст, Джефф Кунс і Метью Барні.
  • Тіна Кароль продала свій відбиток пальця на NFT-аукціоні за 100 тисяч гривень.
  • Відомий британський художник Дем'єн Герст офіційно запустив художній соціальний експеримент під назвою "The Currency" (Валюта) за участю токенів NFT. Серія "Валюта" складається з 10 000 його широко визнаних "точкових картин" на аркушах паперу формату А4 з підписами та водяними знаками, а також цифрові водяні знаки у вигляді NFT, випущених на блокчейн.
  • Marvel у співпраці з сервісом по виробництву цифрових колекційних предметів VeVe випустить для шанувальників сувенірну продукцію в форматі NFT. Фанати Marvel зможуть придбати цифрові версії коміксів, зокрема раритетні видання, 3D-фігурки та інші предмети, а також зможуть створювати власні віртуальні експозиції.
  • Мем "Doge" з кумедним виразом мордочки собаки породи сіба-іну продали у вигляді невзаємозамінного токена на онлайн-аукціоні Zora за $4 млн (майже 108 млн грн).
  • Українська реп-виконавиця alyona alyona продала пісню "Galas" у форматі NFT за $7,7 тисячі.
  • Один з найстаріших музеїв світу – флорентійська Галерея Уффіці – випустив NFT-картину італійського скульптора і художника Мікеланджело "Мадонна Доні" і продала його за $170 тис.
  • Невідомий покупець придбав NFT-токен з зображенням коричневого каменя за $1,3 млн.

Читайте також

Ринок цифрового мистецтва: як працює NFT і чи зможуть на ньому розбагатіти українські художники

Бульбашка всередині бульбашки. Звідки такий ажіотаж навколо NFT і хто на цьому дійсно заробляє

Як митці, колекціонери та звичайні українці заробляють на NFT-мистецтві

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше