Художник Дем'єн Герст запустив соціальний експеримент з NFT

Художник Дем'єн Герст запустив соціальний експеримент з NFT

Художник Дем'єн Герст запустив соціальний експеримент з NFT

14 липня відомий британський художник Дем'єн Герст офіційно запустив художній соціальний експеримент під назвою "The Currency" (Валюта) за участю токенів NFT. Про це повідомляє видання CoinDesk.

Серія "Валюта" складається з 10 000 його широко визнаних "точкових картин" на аркушах паперу формату А4 з підписами та водяними знаками, а також цифрові водяні знаки у вигляді NFT, випущених на блокчейн.

За словами генерального директора бізнесу з надання художніх послуг HENI Джо Гейджа, проєкт розроблявся понад три роки: "Ми давно це задумали, – сказав Гейдж. – Це такий чудовий проєкт у своїй простоті, але було непросто зробити його так, як ми хотіли, з технологічних причин".

Кожен примірник коштує $2000. У покупців буде один рік з моменту поширення NFT – або до 27 липня 2022 року – щоб прийняти рішення: зберегти цифровий NFT або отримати аркуш паперу формату А4.

Художник Дем'єн Герст запустив соціальний експеримент з NFT

Дем'єн Герст

Якщо вони не обміняли свої NFT в цей період, фізичні твори мистецтва будуть знищені. Аналогічним чином, якщо покупець придбав фізичну роботу, – буде знищений NFT.

"Це свого роду битва між людьми, які прагнуть до світу фізичного мистецтва, і людьми, які хочуть трохи NFT або цифрового мистецтва, – сказав Гейдж. – Люди повинні вирішити, чого вони хочуть більше – це і стане соціальним експериментом, заснованим на мистецтві".

Нагадаємо, що у червні 2021 року у римській галереї Боргезе, поряд з шедеврами епохи Відродження і бароко, виставили стилізовані під давнину роботи Дем'єна Герста із серії "Скарби з місця аварії "Неймовірного"".

Міністр культури Італії Даріо Франческіні зазначив, що для країни, туризм якої намагається оговтатися від наслідків пандемії, відкриття виставки одного з найвідоміших художників сучасності – це "початок відродження Італії".

Дем'єн Стівен Герст — англійський митець, найвидатніший член групи, відомої як "Young British Artists", та на цей день найбагатший митець світу.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше