Мем "Doge" продали як NFT за рекордні $4 млн

Мем "Doge" продали як NFT за рекордні $4 млн

Мем "Doge" продали як NFT за рекордні $4 млн

Мем "Doge" з кумедним виразом мордочки собаки породи сіба-іну продали у вигляді невзаємозамінного токена на онлайн-аукціоні Zora за $4 млн (майже 108 млн грн). Отже, це зображення стало найдорожчим NFT-мемом всіх часів. Повідомляє NBC News.

Переможцем аукціону став користувач під ніком "@pleasrdao", який виплатив 1696,9 одиниці Ethereum (криптовалюта ефір). Мем був виставлений на торги 8 червня японкою Ацуко Сато, яка є власником пса з зображення на прізвисько Кабос.

"Ми такі щасливі бути частиною цієї віхи в історії Інтернету. Якщо який-небудь мем і заслуговує стати новим рекордсменом NFT, так це Doge", – сказав головний редактор бази даних інтернет-мемів Know Your Meme Дон Колдуелл у коментарі виданню.

Він також назвав Doge "одним з найбільш знакових мемів в історії Інтернету" і нагадав, що в грудні 2019 року зображення отримало нагороду "Мем десятиліття" за версією Know Your Meme. Сато виклала фотографію свого собаки у 2010 році в особистому блозі, не підозрюючи, що зображення набуде такої популярності.

Зображення стало популярним на сервісах Tumblr і Reddit ще на початку 2010-х років. Один з користувачів Reddit назвав зображення "Doge", після чого ім'я прижилося.

NFT або non-fungible token – це особливий тип криптовалюти, цифровий сертифікат, який відрізняється від інших як раз своєю невзаємозамінністю. Кожен NFT унікальний, тому його використовують, аби підтвердити право власності на товар в інтернеті, наприклад, зображення, пісню або відео.

Читайте також

Як митці, колекціонери та звичайні українці заробляють на NFT-мистецтві

Бульбашка всередині бульбашки. Звідки такий ажіотаж навколо NFT і хто на цьому дійсно заробляє

Акціонізм, NFT, медіа-арт: словник термінів зі світу сучасного мистецтва

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше