Британія передала Україні криголам для антарктичної експедиції

Британія передала Україні криголам для антарктичної експедиції

Британія передала Україні криголам для антарктичної експедиції
https://www.bas.ac.uk/

Велика Британія продала Україні криголам “Джеймс Кларк Росс”, який буде обслуговувати антарктичну станцію “Академік Вернадський”.

Про це повідомляє пресслужба посольства Великої Британії в Україні.

"Після 30 років служби у складі Британської антарктичної місії криголам “Джеймс Кларк Росс” був проданий українській антарктичній станції “Академік Вернадський”, – розповіли у посольстві.

Що відомо про "Джеймса Кларка Росса"

Директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий розповів Суспільному, що наразі за участі посольств завершені переговори з Великою Британією щодо закупівлі колишнього флагмана Британської антарктичної служби "Джеймс Кларк Росс".

"За цікавим збігом обставин, саме "Джеймс Кларк Росс" був тим судном, яке доставило на антарктичну станцію "Джеймс Фарадей", тепер відому як "Академік Вернадський", першу українську антарктичну експедицію в 1996", – додав Дикий.

За словами Євгена Дикого, наразі досягнута домовленість про продаж судна "Джеймс Кларк Росс" Україні за 5 мільйонів доларів США. Початкова пропозиція британців становила 10 мільйонів. Крім даних коштів, які складають фактичну вартість судна, також необхідні будуть кошти на його доставку в Україну та дооснащення науковим обладнанням.

Британія передала Україні криголам для антарктичної експедиції
Інфографіка від МОН. МОН

"В разі успішного виконання програми, корабель зможе вирушити до Антарктиди вже до кінця цього календарного року", – зазначив науковець.

"Джеймс Кларк Росс" належить до криголамів одного з найвищих класів. Судно може рухатися крізь шар криги товщиною до 4 метрів за екстремальних умов, і працює в штатному режимі у крижаному шарі товщиною до 1,5 метра.

Що відомо

  • 26 травня українські полярники повідомили, що досліджують рештки кита.
  • 29 квітня в Україну після року роботи на станції "Академік Вернадський" повернулася 25-та українська антарктична експедиція.
  • 25-та українська експедиція 26 березня 2020 року вирушила на станцію "Академік Вернадський".
  • Полярники, які працюють на українській антарктичній станції "Академік Вернадський", передали в Україну конверти зі зразками біоматеріалу для внесення їхніх даних до українського реєстру донорів.
  • Українські полярники влаштували віртуальну екскурсію станцією "Академік Вернадський".
  • Українські вчені Національного антарктичного наукового центру прогнозуватимуть та моделюватимуть зміни клімату в Антарктиді та Арктиці. Робитимуть це разом із 30 науковими організаціями з різних країн світу.
  • 17 квітня на станцію "Академік Вернадський" прибула 26-та українська антарктична експедиція, до складу якої увійшли 12 чоловіків і одна жінка.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Надсилайте свої фото, відео та новини. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок