До України повернулись полярники 25-ї антарктичної експедиції

До України повернулись полярники 25-ї антарктичної експедиції

До України повернулись полярники 25-ї антарктичної експедиції
Євгенія Задорожня

В Україну після року роботи на станції "Академік Вернадський" повернулася 25-та українська антарктична експедиція.

Про це у Facebook повідомив Національний антарктичний науковий центр.

За інформацією центру, команда прилетіла в аеропорт "Бориспіль" 29 квітня. Разом з ними також приїхала сезонна експедиція, учасники якої працювали на станції близько двох місяців.

"Шлях полярників в Україну почався 19 квітня. Спершу вони подолали кораблем не надто прихильну цього разу протоку Дрейка, дісталися портового чилійського міста Пунта-Аренас, а вже звідти з трьома пересадками (Сантьяго, Сан-Пауло, Париж) летіли додому", – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Українські полярники вирушили до Антарктиди. Що відомо про команду

У антарктичному науковому центрі розповіли, що зимувальний загін 25-ї УАЕ цілий рік проводив геофізичні, метеорологічні та біологічні дослідження, робив щоденні вимірювання, підтримував роботу станції, здійснював посильний ремонт. Сезонна команда включала також науковців, які працювали за окремими програмами досліджень.

Що відомо

  • 25-та українська експедиція 26 березня 2020 ркоу вирушила на станцію "Академік Вернадський".
  • Полярники, які працюють на українській антарктичній станції "Академік Вернадський", передали в Україну конверти зі зразками біоматеріалу для внесення їхніх даних до українського реєстру донорів.
  • Українські полярники влаштували віртуальну екскурсію станцією "Академік Вернадський".
  • Українські вчені Національного антарктичного наукового центру прогнозуватимуть та моделюватимуть зміни клімату в Антарктиді та Арктиці. Робитимуть це разом із 30 науковими організаціями з різних країн світу.
  • 17 квітня на станцію "Академік Вернадський" прибула 26-та українська антарктична експедиція, до складу якої увійшли 12 чоловіків і одна жінка.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Надсилайте свої фото, відео та новини. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок