Українські полярники влаштували віртуальну екскурсію станцією "Академік Вернадський"

Українські полярники влаштували віртуальну екскурсію станцією "Академік Вернадський"

Українські полярники влаштували віртуальну екскурсію станцією "Академік Вернадський"
Facebook Національний антарктичний науковий центр

Українські полярники влаштували для глядачів віртуальну екскурсію станцією "Академік Вернадський". Це стало можливим після запуску антени General Dynamics, яка забезпечила дослідників безлімітним інтернетом.

Пряму трансляцію провів у Facebook Національний антарктичний науковий центр.

Озонометрист станції Анна Соіна повідомила, що зараз на материку осінь, а погода там нестабільна. Вона показала інфраструктуру, яка забезпечує життєдіяльність станції, робочі кабінети полярників, лабораторії та помешкання для відпочинку. На одній зі стін у приміщенні станції висять портрет Тараса Шевченка та фотознімки Антарктиди, автографи відомих людей, які свого часу там побували.

Соiна також розповіла, що одним з головних засобів пересування полярників на материку є лижі.

"На них ми катаємось у справах по нашому острову, по сусідніх островах. Тут все замерзає і можна поїхати на інші острови", — зазначила полярниця.

Що відомо

  • 9 квітня на станції "Академік Вернадський" запустили антену General Dynamics, після чого українські полярники отримали безлімітний інтернет.
  • На станцію "Академік Вернадський" приїхала 26-та річна антарктична експедиція. Полярники вирушили до Антарктиди з аеропорту "Бориспіль" через Туреччину, Бразилію та Чилі.
  • Команда Google створила яскравий дудл із зображенням української антарктичної станції "Академік Вернадський", якій 6 лютого 2021 року виповнилося 25 років.
  • Українські вчені Національного антарктичного наукового центру прогнозуватимуть та моделюватимуть зміни клімату в Антарктиді та Арктиці. Робитимуть це разом із 30 науковими організаціями з різних країн світу.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок