Українські вчені моделюватимуть зміни клімату в Антарктиді та Арктиці

Українські вчені моделюватимуть зміни клімату в Антарктиді та Арктиці

Українські вчені моделюватимуть зміни клімату в Антарктиді та Арктиці
.

Українські вчені Національного антарктичного наукового центру прогнозуватимуть та моделюватимуть зміни клімату в Антарктиді та Арктиці. Робитимуть це разом із 30 науковими організаціями з різних країн світу.

Про це повідомляється на сайті Національного антарктичного наукового центру.

Проєкт науковців переміг у конкурсі програми ЄС “Горизонт 2020”. Він розрахований на 4 роки, його загальний бюджет – майже 8 млн євро, зокрема, в Україну надійде 132 тис. євро.

Як повідомили у НАНЦ, у дослідницькому консорціумі працюватимуть науковці зі США, Великої Британії, Нідерландів, Фінляндії, Норвегії, Німеччини, Китаю та інших країн. Дослідження відбуватимуться паралельно в обох полярних регіонах планети – Арктиці та Антарктиці.

"Дослідники вивчатимуть, як динаміка атмосферних процесів, танення льодовиків, підвищення рівня та закиснення океану впливають на формування регіонального полярного клімату. Будуть застосовані та доопрацьовані моделі, які дозволять прогнозувати різні сценарії змін полярного клімату залежно від низки факторів насамперед людської діяльності", – йдеться у повідомленні.

У межах проєкту НАНЦ надаватиме кліматичні дані з української антарктичної станції "Академік Вернадський", братиме участь у верифікації відповідних моделей, а також робитиме власний аналіз атмосферних процесів.

Довідка: програма "Горизонт 2020" – це найбільша Рамкова програма Європейського Союзу з фінансування науки та інновацій із загальним бюджетом близько 80 мільярдів євро, розрахована на 2014 – 2020 роки. З липня 2015 року Україна є асоційованим членом програми.

Що відомо

  • На острові Галіндез, де розташована українська антарктична станція "Академік Вернадський", 4 січня від льодовика Woozle Hill відколовся край криги, розміром з семиповерховий дім.
  • Озонова діра над Антарктикою, яка восени 2020 року досягала найбільших за останні роки розмірів, закрилася у грудні. Це спричинено природними процесами.
  • Школярка з Кривого Рогу Уляна Кузнєцова перемогла у конкурсі малюнків "Привітай полярника з Новим роком", який влаштував Національний антарктичний науковий центр.
На початок