Українська експедиція прибула на станцію "Академік Вернадський"

Українська експедиція прибула на станцію "Академік Вернадський"

Українська експедиція прибула на станцію "Академік Вернадський"
Національний антарктичний науковий центр

На станцію "Академік Вернадський" прибула 26-та українська антарктична експедиція, до складу якої увійшли 12 чоловіків і одна жінка.

Про це повідомив Національний антарктичний науковий центр у Facebook.

"Подолавши кілька континентів, усі карантинні обмеження та бурхливу протоку Дрейка, 26-та українська антарктична експедиція нарешті дісталася станції "Академік Вернадський"! Там їх з радістю зустріли команда зимівників 25-ої УАЕ та сезонний загін", — повідомили у науковому центрі.

Там зазначили, що науковці мають розвантажити продукти, перекачати пальне в бак та передати справи.

"На станції дедалі сильніше відчувається наближення зими, тому важливо закінчити всі роботи максимально оперативно. Але настрій на "Вернадському" піднесений", — йдеться у повідомленні.

Експедиція працюватиме на станції "Академік Вернадський" майже рік.

Що відомо

  • Полярники, які працюють на українській антарктичній станції "Академік Вернадський", передали в Україну конверти зі зразками біоматеріалу для внесення їхніх даних до українського реєстру донорів.
  • Українські полярники влаштували віртуальну екскурсію станцією "Академік Вернадський".
  • 9 квітня на станції "Академік Вернадський" запустили антену General Dynamics, після чого українські полярники отримали безлімітний інтернет.
  • На станцію "Академік Вернадський" приїхала 26-та річна антарктична експедиція. Полярники вирушили до Антарктиди з аеропорту "Бориспіль" через Туреччину, Бразилію та Чилі.
  • Команда Google створила яскравий дудл із зображенням української антарктичної станції "Академік Вернадський", якій 6 лютого 2021 року виповнилося 25 років.
  • Українські вчені Національного антарктичного наукового центру прогнозуватимуть та моделюватимуть зміни клімату в Антарктиді та Арктиці. Робитимуть це разом із 30 науковими організаціями з різних країн світу.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок