"Найбільша тварина на планеті". Українські полярники досліджують рештки кита

"Найбільша тварина на планеті". Українські полярники досліджують рештки кита

"Найбільша тварина на планеті". Українські полярники досліджують рештки кита
. Національний антарктичний науковий центр

Біологи зібрали зразки тканин рештків кита, які збереглися на острові Расмуссен в Антарктиді, щоб визначити вік тварини. Вчені допускають, що кит міг бути похований під льодовиком зі стародавніх часів.

Як розповіли у пресцентрі Національного антарктичного наукового центру, рештки кита лежать на пласкій терасі берега острова, однак скільки вони там перебували — наразі невідомо.

"Звісно, вченим завжди було цікаво з'ясувати, що ж це за кит та який його вік. Лише за зовнішнім виглядом кісток зробити точний висновок було неможливо. І от нарешті науковці наблизилися до розгадування цієї таємниці: під час сезону-2021 біологи відібрали зразки тканин, які найближчим часом будуть відправлені на дослідження. Радіовуглецевий аналіз дозволяє встановити вік тварини, а аналіз білків – її вид", — йдеться у повідомленні.

Водночас вчені допускають, що це може бути викопний кит, який міг бути похований під льодовиком.

"У такому разі цей зразок дозволить більше дізнатися про китів минулого, їхню генетику, зовнішній вигляд тощо. Якщо ж рештки відносно нові, то цей велетень може бути однією з жертв китобоїв, які активно орудували тут в першій половині ХХ ст", — зазначають вчені.

Також, на основі розміру кісток, вчені допустили, що це — рештки синього кита – найбільшої тварини на планеті, довжина яких може сягати 33 м, а вага – 190 тонн.

"Цей вид дуже сильно постраждав від масштабного китобійного промислу в минулому столітті, й зараз зустріти його – велика рідкість. Сьогодні сині кити “розпилені” на просторах Світового океану, а от в районі “Вернадського” наші науковці їх ще жодного разу не зустрічали. Якщо ж з’ясується, що скелет належить саме синьому киту, це дозволить вченим зробити висновки про його поширення в минулому вздовж берегів Антарктиди та уточнити шляхи міграції", — розповіли у антарктичному центрі.

Що відомо

  • 29 квітня в Україну після року роботи на станції "Академік Вернадський" повернулася 25-та українська антарктична експедиція.
  • 25-та українська експедиція 26 березня 2020 ркоу вирушила на станцію "Академік Вернадський".
  • Полярники, які працюють на українській антарктичній станції "Академік Вернадський", передали в Україну конверти зі зразками біоматеріалу для внесення їхніх даних до українського реєстру донорів.
  • Українські полярники влаштували віртуальну екскурсію станцією "Академік Вернадський".
  • Українські вчені Національного антарктичного наукового центру прогнозуватимуть та моделюватимуть зміни клімату в Антарктиді та Арктиці. Робитимуть це разом із 30 науковими організаціями з різних країн світу.
  • 17 квітня на станцію "Академік Вернадський" прибула 26-та українська антарктична експедиція, до складу якої увійшли 12 чоловіків і одна жінка.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Надсилайте свої фото, відео та новини. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок