Черкаська лабораторія не має тест-систем для виявлення штаму "Дельта"

Черкаська лабораторія не має тест-систем для виявлення штаму "Дельта"

На Черкащині немає діагностичних тест-систем, які виявляють новий штам коронавірусу "Дельта". Про це під час пресбрифінгу розповів заступник директора обласного лабораторного центру Микола Тищук.

У жодній вірусологічній лабораторії Черкаської області наразі немає діагностичних тест-систем, які здатні виявляти новий штам Covid-19 "Дельта", розповів Микола Тищук:

"Ми можемо виявляти тільки сам коронавірус. А в разі випадків, які будуть із сигнальними ознаками, ми будемо передавати зразки до референсної лабораторії".

Черкаська лабораторія не має тест-систем для виявлення штаму "Дельта"
Суспільне Черкаси

За словами посадовця, лабораторій, які здатні виявити новий штам в Україні всього три — всі вони у Києві:

"Як пояснив головний державний санітарний лікар України, всі області отримають відповідні діагностичні тест-системи десь на початку осені".

Черкаська лабораторія не має тест-систем для виявлення штаму "Дельта"
Суспільне Черкаси

Микола Тищук додав, що в Україні вже зафіксували понад 200 випадків штаму "Дельта". Найбільше випадків зареєстрували у Рівненській, Волинській, Львівській областях та у Києві. Також, випадки зафіксували у Вінницькій області та у Чернівцях.

Що відомо

  • Загальна кількість випадків захворювання на коронавірус по всьому світу може досягти 300 мільйонів у 2022 році.
  • Всесвітня організація охорони здоров’я закликала лідерів країн світу покласти край несправедливості у розподілі вакцин від COVID-19 між державами.
  • Всесвітня організація охорони здоров'я вважає, що нині світ перебуває у небезпеці через ситуацію із пандемією коронавірусу.
  • У ВООЗ вважають, що пандемія COVID-19 не завершиться принаймні до середини 2022 року, коли кожна країна може потенційно вакцинувати 70 відсотків свого населення.
  • У Всесвітній організації охорони здоров’я планують називати нові штами коронавірусу іменами сузір'їв, оскільки букв грецького алфавіту може не вистачати для назв.
  • Україна належить до країн із високим ризиком затяжного формування колективного імунітету і може набути його лише у 2023 році. Це пов'язано з дефіцитом вакцин і низькими темпами вакцинації.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок