ВООЗ озвучила терміни закінчення пандемії COVID-19

ВООЗ озвучила терміни закінчення пандемії COVID-19

ВООЗ озвучила терміни закінчення пандемії COVID-19
WHO

У Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ) вважають, що пандемія COVID-19 не завершиться принаймні до середини 2022 року, коли кожна країна може потенційно вакцинувати 70 відсотків свого населення.

Про це повідомляє видання Newsweek.

Голова ВООЗ Тедрос Гебреєсус оголосив про глобальну мету – забезпечити імунізацію щонайменше 10 відсотків населення кожної країни до вересня, 40 відсотків – до кінця року та 70 відсотків – до середини наступного року.

"Це найважливіші етапи, які ми повинні досягти разом, щоб припинити пандемію. Пандемія закінчиться, коли світ вирішить її покласти їй край, оскільки рішення знаходяться в наших руках", – сказав Гебреєсус.

За його словами, досягнення 70-відсоткової вакцинації населення кожної країни вимагає 11 мільярдів доз вакцин. Щоб заповнити прогалини у постачанні антикоронавірусних препаратів, Гебреєсус закликав заможні країни почати розподіляти їх, а не накопичувати. Водночас очільник ВООЗ вважає, що рівномірний розподіл вакцин – це лише короткострокове рішення. На його думку, у світі потрібно "різко" збільшити виробництво вакцин, щоб допомогти країнам з низьким рівнем доходу.

За даними ВООЗ, проти COVID-19 у світі щеплено понад два мільярди людей, що становить приблизно четверту частину світового населення. Це значно нижче 70- відсоткового порогу, необхідних для досягнення колективного імунітету. Зокрема, показника вакцинації у майже 70 відсотків досягли США, але між штатами існують значні розбіжності. Прогнозується, що десять штатів зможуть вакцинувати 70 відсотків свого населення до 2022 року, а Західна Вірджинія може досягти цього рівня лише до 2023 року за умови збереження сьогоднішніх темпів вакцинації. При цьому у штатах з низьким рівнем вакцинації фіксують сплеск випадків захворювання. У зв’язку з цим, наприклад, у Лос-Анджелесі відновлюють носіння масок, а чиновники попереджають про можливість відновлення обмежень, якщо рівень вакцинації не зросте.

Що відомо

  • Голова Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Гебреєсус оголосив про початок третьої хвилі COVID-19 на тлі зростання кількості нових випадків захворювання через дельта-штам.
  • За даними ВООЗ, штам "Дельта" зафіксований щонайменше у 111 країнах і територіях.
  • Збудник COVID-19 штаму "Дельта" може долати імунну систему людського організму, уникаючи антитіл, націлених на певні частини вірусу, навіть у людей, які частково вакцинувалися або раніше перенесли захворювання.
  • В Україні відкрили вже близько 200 центрів вакцинації від COVID-19.
  • МОЗ розповіло про те, якими можуть побічні ефекти вакцинації проти COVID-19 і в яких випадках слід звертатися за допомогою лікаря.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок