19-річний черкащанин помер через ускладнення грипу

19-річний черкащанин помер через ускладнення грипу

На Черкащині зареєстрували перший в епідсезоні 2024 року летальний випадок через ускладнення захворювання на грип. Сталося це у Черкасах, помер 19-річний хлопець.

Про це під час брифінгу повідомив головний державний санітарний лікар області Володимир Папач.

З його слів, за минулий тиждень (15-21 січня 2024 року) в області зареєстрували 4 957 випадків захворювань на грип та ГРВІ, із них 95 випадків — коронавірусна інфекція:

"Половина пацієнтів — діти віком до 17 років. Порівняно з попереднім тижнем, кількість захворілих зросла на 14,5 відсотків. Проте загалом рівень захворюваності нижчий від епідпорогу Найвища захворюваність реєструється в Черкаському і Уманському районах. Минулого тижня госпіталізували 288 людей, з них — 39 з коронавірусом. Двоє людей померли".

Як розповів Володимир Папач, один випадок - смерть 88-річної жінки, в якої не було щеплення, була пов'язана з коронавірусною інфекцією. Ще в одного, 19-річного, пацієнта, був клінічно підтверджений грип:

"З початку епідсезону в області зареєстровано 85 740 випадків захворювань на грип та ГРВІ. Кількість захворілих на 16,6 відсотка більша від аналогічного показника за минулий рік. 30 людей померли, 29 з них — внаслідок ускладнень коронавірусної інфекції. Усі вони — люди старші 65 років, не щеплені".

На Черкащині, зі слів Володимира Папача, циркулюють 14 різних генетичних ліній вірусу SARS-CoV-2 штаму "Омікрон". Зокрема, фахівці підтвердили циркуляцію такого субваріанту, як "Пірола". Також виявили новий субваріант, який називають "Дженні".

"Вірус постійно мутує, намагається ухилятися від імунної відповіді і швидше вражає людей з ослабленим імунітетом. Захворіти можуть навіть ті люди, які щеплені, але ті, хто отримав необхідний курс вакцинації, безумовно, менш вразливі до тих чи інших негативних наслідків", — пояснив медик.

Володимир Папач додав, що наразі найефективнішим засобом профілактики проти грипу і COVID-19 є вакцинація.

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

На початок