У 2021 році на Миколаївщині засіяли понад 120 тисяч гектарів кукурудзи

У 2021 році на Миколаївщині засіяли понад 120 тисяч гектарів кукурудзи

У 2021 році на Миколаївщині засіяли понад 120 тисяч гектарів кукурудзи
Фото: Олександра Супрун / Суспільне Миколаїв

Україна разом зі Сполученими Штатами Америки, Британією, Бразилією та Аргентиною є основним виробником та експортером кукурудзи у світі. У 2021 році площа посівів кукурудзи на території Миколаївщини складає 121,9 тис. гектарів. Це на 24,6 тис. гектарів більше, ніж у 2011 році. Про це кореспондентам Суспільного Миколаїв розповіла доцентка кафедри рослинництва та садово-паркового господарства Миколаївського національного аграрного університету Маргарита Корхова.

Зі слів Маргарити Корхової, Україна почала нарощувати виробництво та експорт кукурудзи із 2013-2014 років, скориставшись наданим доступом до ринків Китаю та Європейського Союзу. Крім того, зростанню експорту сприяють такі чинники, як географічна близькість до ключових ринків на Близькому Сході та у Північній Африці, збільшення пропускної здатності портів, репутація постачальників якісної кукурудзи та скорочення внутрішнього споживання.

Основними покупцями української кукурудзи є країни Європейського Союзу та Китай.

За даними державної статистики України, у 2020 році в Україні зібрали врожай кукурудзи на 5 млн 392 тис. гектарах землі. Це 35,2 відсотка від загальної площі посівів усіх зернових культур в Україні.

"Врожайність за 2020 рік по Миколаївській області становила 2,82 тонни з гектара. В інших областях України врожайність була вищою. Зокрема, Чернігівська область – 7,70 тонн з гектара, Сумська – 8,2 тонни з гектара, Полтавська – 5,48 тонни з гектара, Вінницька – 5,6 тонни з гектара", – розказала Маргарита Корхова.

Читайте також: "Сезон кавунів та динь розпочався на Миколаївщині: як уникнути отруєння".

За словами директорки Департаменту агропромислового розвитку Миколаївської облдержадміністрації Олени Піскун, найбільший урожай кукурудзи на Миколаївщині аграрії зібрали у 2013 році.

"З площі 141,8 тисячі гектарів валовий збір склав 733,6 тисячі тонн, при середній урожайності 45 центнерів з гектара", – розказала директорка департаменту Олена Піскун.

На Миколаївщині площі посівів кукурудзи на зерно збільшувались кожні п'ять років упродовж 1991-2015 років. Наприклад, у 1991 році – 3,3 тис. гектара, у 1995 році – 45,2 тис. гектара, у 2000 рік – 46 тис. гектарів, у 2005 році – 57,2 тис. гектара, у 2015 році – 134 тис. гектарів. У 2020 році площі посівів зменшились до 114 тис. гектарів.

За інформацією Олени Піскун, аграрії області для вирощування кукурудзи у більшості випадків використовують насіннєвий матеріал закордонної селекції (гібриди).

Що відомо

  • Кукурудза – це зернова яра культура, яка переважно використовується для корму у тваринництві та для перероблення на альтернативне паливо. В останні роки попит на неї невпинно зростає через відносно високу енергетичну цінність та відносно низькі ціни.
  • Зернові кормові культури кукурудзи експортують для 24 країн світу: До Європи це Ірландія, Іспанія, Італія, Нідерланди, Португалія, Сполучене королівство Великої Британії та Північної Ірландії; Азії: Іран (Ісламська Республіка, Кіпр, Китай, Ліван, Об'єднані Арабські Емірати, Оман, Республіка Корея, Туреччина), Африка: Алжир, Єгипет, Ліберія, Лівія, Туніс.
  • У кукурудзі міститься 26 хімічних елементів, які позитивно впливають на організм людини. Злакова культура насичена вітамінами групи B, Е, А, Р, які корисні для жінок, позитивно впливають на стан волосся і шкіри. До її складу також входять цінні амінокислоти, лізин і триптофан, що не виробляються самостійно в організмі людини, але нормалізують роботу кишківника  і приводять у тонус м’язи.
  • Для щоденного вживання і здорового харчування кукурудза не є корисною. Щоб вживати кукурудзу та отримати від неї всю користь, треба її їсти у відвареному вигляді та з невеликою кількістю корисного жиру

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Миколаїв у Viber

На початок