Підвищення пенсій для військовослужбовців. Що передбачають виплати

Підвищення пенсій для військовослужбовців. Що передбачають виплати

Підвищення пенсій для військовослужбовців. Що передбачають виплати
Колаж — Єлизавети Усатенко

Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області розпочало підготовку до перерахунку пенсій військовослужбовців. Про це повідомляє адміністрація Центрального району Миколаєва з посиланням на пресслужбу ГУ Пенсійного фонду України.

14 липня 2021 року Кабінет Міністрів України №713 прийняв постанову "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб", відповідно до якої щомісячну доплату у розмірі двох тисяч гривень отримують колишні військовослужбовці, люди начальницького і рядового складу міліції, поліцейські, пенсії яким призначені до першого березня 2018 року.

Зокрема, передбачається, що з 1 липня 2021 року буде встановлена доплата в розмірі 2000 гривень для майже 400 тис. військових пенсіонерів, яким були призначені пенсії до 1 березня 2018 року. Мінімальна пенсійна виплата військовим буде встановлена на рівні 3 854 гривень. Також будуть підвищені й виплати для учасників бойових дій, які втратили працездатність. Понад 40 тис. осіб отримають підвищення майже у 700 гривень.

Читайте також: "Майже 150 тис. миколаївських пенсіонерів отримають перераховані пенсії"

Якщо щомісячний розмір пенсійних виплат з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, сум індексації щомісячної доплати, передбаченої пунктом 1 цієї постанови, інших доплат до пенсій, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону, не досягає 3 854 гривень, таким особам встановлюється щомісячна доплата до пенсії в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру, яка враховується під час подальших перерахунків пенсій.

За інформацією відомства, станом на перше липня 2021 року, на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Миколаївській області перебуває 19 589 пенсіонерів військовослужбовців та силових структур, яким пенсію призначено відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", середній розмір їхніх пенсійних виплат складає 5 174,77 грн.

Що відомо

  • Уряд ухвалив рішення про підвищення пенсій для майже 400 тисяч військових пенсіонерів. Мінімальна пенсійна виплата військовим буде встановлена на рівні 3 854 гривень.
  • 14 липня на мирний мітинг під Миколаївську ОДА вийшли ветерани та пенсіонери силових структур. Перерахунок пенсій - одна з вимог пенсіонерів. Подібні акції відбулись у низці міст України та зокрема у Києві під Верховною радою.
  • До кінця 2021 року Пенсійний фонд планує провести три перерахунки пенсій.
  • Кабмін разом з Міністерством соціальної політики повністю напрацювали стратегію запровадження накопичувальної пенсійної системи в Україні у 2021 році.
  • Уряд схвалив постанову про підвищення тарифів на виплату і доставлення пенсій та грошових допомог населенню у готівковій формі з 1,3% з 1,15% для міст від суми виплати з 1 квітня.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Миколаїв у Viber

Вибір редакції

На початок