Голова Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Гебрейесус оголосив про початок третьої хвилі COVID-19 на тлі зростання кількості нових випадків захворювання через дельта-штам.
Він відзначив, що кількість нових хворих зростає вже місяць. У цьому процесі головну роль відіграє поширення дельта-штаму, збільшення мобільності людей та непослідовність у діях держав.
"Зараз варіант Delta зафіксовано у понад 111 країнах, і ми очікуємо, що незабаром він стане домінуючим штамом COVID-19 у всьому світі, якщо це ще не так", — розповів Гебрейсус, наголосивши, що вірус продовжує еволюціонувати.
Читайте також: За яких умов впровадять осінній локдаун. Відповідає Ляшко
За словами очільника ВООЗ під час другої хвилі захворюваність та смертність почали знижуватися завдяки активній вакцинації.
"На жаль, зараз ці тенденції змінилися і ми знаходимося на ранній стадії третьої хвилі", — зазначив він.
Очільник ВООЗ також звернув увагу на нерівність розподілу вакцин.
"Ми продовжуємо спостерігати шокуючу нерівність у глобальному розподілі вакцин та нерівний доступ до засобів, що рятують життя. Ця несправедливість створила пандемію з двох компонентів: країни, що мають найбільший доступ до вакцин, скасовують обмеження та відновлюють своє суспільство, хоча для невакцинованих груп залишаються значні ризики. Тим часом, відсутність доступу до вакцин робить більшу частину населення світу вразливою для вірусу", — наглосив Гебрейсус.
Організація наразі закликала до вересня вакцинувати щонайменше 10% населення кожної країни, щонайменше 40% до кінця цього року та щонайменше 70% до середини наступного року. Для цього необхідно 11 мільярдів доз вакцин.
Що відомо
- Станом на ранок 15 липня в Україні підтвердили 623 нові підтверджені випадки коронавірусної хвороби COVID-19. Зокрема, захворіли 37 дітей та 12 медпрацівників.
- За добу 12 липня в Україні від коронавірусної хвороби COVID-19 вакцинували 83 177 людей. Одну дозу отримали 45 535 людей, повністю імунізовані — 37 642 людини.
- Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) вважає, що ситуація з поширенням коронавірусу у світі стабілізувалася на "дуже високому рівні".
- В Україні відкрили вже близько 200 центрів вакцинації від COVID-19.
- Україна належить до країн із високим ризиком затяжного формування колективного імунітету і може набути його лише у 2023 році. Це пов'язано з дефіцитом вакцин і низькими темпами вакцинації.
- В Україні розпочався четвертий етап вакцинації від COVID-19. Під час нього щеплять людей старше 60 років, а також людей віком 18-59, які мають супутні захворювання, ув’язнених та персонал закладів позбавлення волі та слідчих ізоляторів.
- ЮНІСЕФ очікує, що 20% населення України буде щеплено вакцинами, отриманими від глобальної ініціативи COVAX. Водночас у фонді закликали продовжити рутинну вакцинацію від інших хвороб.
Читайте також
Як отримати другу дозу вакцини від COVID-19. Пояснює ЦГЗ
У вересні два інститути НАН представлять розробку української вакцини від COVID-19 –Ляшко
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!